Studia we Włoszech z Eduworld

chalkboard with learn italian handwritten in chalk 2022 05 19 15 31 10 utc

Jeśli myślisz o studiach w innym kraju, to jest jedno państwo, które koniecznie musisz wziąć pod uwagę! To Włochy, do których w ostatnich latach coraz więcej osób przyjeżdża, aby kontynuować edukację.

W tym przepięknym kraju połączysz naukę na najwyższym poziomie z cudownie spędzonymi latami życia. Włochy słyną z przepysznej kuchni, pięknych krajobrazów, piaszczystych plaż oraz wysokich gór, a także z mieszkańców czerpiących garściami z życia. Studia w języku angielskim są oferowane przez liczne uniwersytety – możesz studiować między innymi w Rzymie, Mediolanie, Turynie, Wenecji, Bolonii, Padwie, Bari, Sienie, czy Florencji. To jedynie przykładowe opcje, ponieważ jest ich znacznie więcej!

  

Uniwersytety we Włoszech

Jaki uniwersytet wybrać we Włoszech? Poniżej przedstawiamy pięć opcji – pamiętaj, że łącznie w Italii jest ponad 70 uczelni!

Sapienza University of Rome – najlepsza uczelnia na świecie dla kategorii “Classics & Ancient History” wg rankingu QS. Dodatkowo możesz tam studiować kilkanaście kierunków licencjackich, kilkadziesiąt magisterskich, a także medycynę i stomatologię w ramach studiów jednolitych

University of Rome „Tor Vergata” – druga uczelnia w Rzymie. Popularny jest kierunek biznesowy. Pod kątem poziomu jest to bardzo dobra uczelnia, jednak Sapienza jest topowa, a Tor Vergata po prostu bardzo dobra.

University of Bologna – najstarszy uniwersytet świata oferujący kilkanaście kierunków w języku angielskim. Największą popularnością cieszą się kierunki biznesowe/ekonomiczne, a także kierunek Genomics i Biology of Human and Environmental Health, a także Medicine and Surgery.

Politecnico di Milano – uczelnia oferująca m.in. architekturę oraz kierunek Civil Engineering po angielsku. Jest w top 10 najlepszych na świecie uczelni dla kierunku architektura.

Politecnico di Torino – wg. rankingu QS to 28 najlepsza uczelnia na świecie dla kierunków architektonicznych. Oferuje kilka kierunków na bardzo wysokim poziomie. Przyciąga osoby interesujące się architekturą i inżynierią.

Bocconi University – prywatna uczelnia (jedyna spośród listy), która według wielu rankingów jest uznawana za jedną z 10 najlepszych na świecie pod kątem studiów biznesowych. Mieści się w Mediolanie. Oferuje również ciekawe połączenia kierunków biznesowych z innymi dziedzinami.

Kierunki studiów

Zastanawiasz się jakie kierunki studiów są oferowane przez włoskie uniwersytety? Poniżej przedstawiamy kilka przykładów.

– Automotive Engineering

– Animal Care

– Hospitality Innovation and e-Tourism

– Digital Management

– CEILS – Comparative, European and International Legal Studies

– Economics and Management for Arts, Culture and Communication

– International Politics, Law and Economics (IPLE)

– International Studies

– Molecular Biology, Medicinal Chemistry and Computer Science for Pharmaceutical Applications

– Psychological science

To tylko przykładowe kierunki. We Włoszech jest ich kilkaset w pełni w języku angielskim.   

Aplikacja na studia we Włoszech

Aplikacje na poszczególne uczelnie i kierunki dość mocno różnią się od siebie. Dla niektórych kierunków aplikacja jest zbliżona do tej w Holandii – tzn. kluczowe znaczenie ma średnia ocen, CV, list motywacyjny, referencje i rozmowa kwalifikacyjna. W przypadku innych programów jedynym kryterium oceny kandydatów jest wynik z testu wstępnego. Czasem jest to połączenie – wynik z testu wstępnego + CV i list motywacyjny. Różnice występują również w przypadku deadline’ów, które są od października (na rok przed rozpoczęciem roku akademickiego do końca sierpnia).

Aplikacja na studia we Włoszech z Eduworld

Marzą Ci się studia we Włoszech? Rozważ kompleksową pomoc w aplikacji ze strony Eduworld. To firma, która zadba o to, aby Twoja aplikacja była jak najsilniejsza, kierunki precyzyjnie dobrane, a organizacja wyjazdu prosta. Dzięki Eduworld cały ten proces będzie dla Ciebie bezstresowy i co najważniejsze… skuteczny.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co myślisz?

Avatar of Redakcja zWeb.pl

Napisane przez Redakcja zWeb.pl

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

obraz1

Mercedes GLA – estetyczny SUV z zachowaniem balansu

glowne 20221223095405 pexels photo 11255393.jpeg

Książka o marketingu – dzięki niej zgłębisz podstawowe i zaawansowane informacje o marketingu