Mercedes GLA – estetyczny SUV z zachowaniem balansu

obraz1

Wszyscy doskonale wiemy, że SUV-y od Mercedesa uchodzą za auta przyciągające wzrok i budzące wiele zachwytu u przechodniów. Wbrew pozorom, Mercedes GLA nie jest autem na pokaz, a przestronnym połączeniem pojazdu terenowego z miejskim.

Nowoczesna wersja, ukazana z końcem 2019 roku, znacznie różni się od swojego poprzednika. Atrakcyjny design i rozbudowana technologia to cechy, które jako pierwsze rzucają się na język po zobaczeniu tego modelu na żywo. Jak się okazuje, w znaczny sposób urozmaicone zostało również wnętrze pojazdu.

Charakterystyka i wymiary Mercedesa GLA

Mercedes GLA jest przez wielu uznawany za auto dla kobiet. Nie jest to do końca prawdą, choć dla płci pięknej jest to zdecydowanie najbardziej atrakcyjny model spośród wszystkich. Sam fakt podobania się nie jest jednak wyznacznikiem w tej kwestii. Zakup tego pojazdu przez mężczyzn w żadnym wypadku nie jest niczym źle postrzeganym przez otoczenie.

Zamiast ustalać przeznaczenie pojazdu na podstawie płci, lepiej jest skupić się na rzeczywistych powodach, dla których warto ten model zakupić. Odmiana GLA to najmniejszy podwyższony samochód w ofercie Mercedesa. Jest on traktowany jako kompaktowy crossover, który świetnie sprawdza się zarówno w mieście, jak i w trasie.

Projektanci tego samochodu obrali za cel stworzenie pojazdu, który doskonale poradzi sobie w każdych warunkach, a dodatkowo będzie przeznaczony dla całej rodziny. Stąd wzięły się jego wymiary wynoszące:

  • 4410 mm długości
  • 2729 mm rozstawu osi
  • 1611 mm wysokości

Mercedes GLA – jakie jednostki napędowe oferuje ten model?

Chcąc sprawdzić osiągi poszczególnych jednostek napędowych pojazdu, jakim jest mercedes gla wynajem okaże się najlepszą opcją. Wiele wypożyczalni oferuje ten samochód w różnych wariantach silnikowych, więc zdecydowanie jest w czym wybierać. Oczywiście, we wszystkich salonach dostępna jest również jazda testowa. Uważamy jednak, że dobrze jest spędzić z tym autem więcej czasu i lepiej go poznać.

Mercedes GLA – jakie jednostki napędowe oferuje ten model?

Mercedes GLA posiada trzy warianty benzynowe, cztery wysokoprężne oraz jeden hybrydowy. Najmocniejszą jednostką (nie uwzględniając pakietu AMG) jest GLA 220d 4Matic. To dwulitrowy silnik z napędem na cztery koła, który generuje 190 KM mocy i jest w stanie rozpędzić się do 219 km/h.

Warto wspomnieć jeszcze o opcji hybrydowej. Opcja plug-in składa się z silnika benzynowego 1.3 o mocy 116 KM oraz silnika elektrycznego o mocy 102 KM. Faktem czyniącym ten samochód wyjątkowym jest bez wątpienia dystans, jaki jest on w stanie przejechać na prądzie. Dokładniej wynosi on 61 km.

Czy warto zakupić Mercedesa GLA?

Bez wątpienia, każdy ma swoje preferencje. Będąc jednak zupełnie obiektywnym, można dostrzec w tym aucie coś wyjątkowego. Dobre rozplanowanie przestrzeni oraz zdolność poruszania się w niemal każdych warunkach to cechy, które bezapelacyjnie są na tak. Każdy samochód posiada jednak swoje wady i zalety, które potencjalni kupcy rozważają już w sposób indywidualny. Wszystko zależy bowiem od cech charakteru, a także od przeznaczenia pojazdu.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co myślisz?

Avatar of Redakcja zWeb.pl

Napisane przez Redakcja zWeb.pl

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

pexels andrea piacquadio 37662271

Ciepło i stylowo. 5 sposobów na komfortowe stylizacje do pracy

chalkboard with learn italian handwritten in chalk 2022 05 19 15 31 10 utc

Studia we Włoszech z Eduworld