Sprzedaż w skupie aut krok po kroku

chuttersnap gts eh4g1lk unsplash1

Sprzedaż samochodu do skupu to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą to zrobić szybko i bezproblemowo, dodatkowo niekoniecznie lubią zajmować się dokumentacją i sprawami papierkowymi. Kontaktując się z pobliskim skupem można to zrobić za jednym spotkaniem, dostając gotówkę do ręki w ciągu zaledwie 3 godzin. Jak dokładnie wygląda ten proces?

Czym jest skup samochodowy?

Skup samochodów zajmuje się odkupowaniem aut od właścicieli prywatnych, którzy chcą się ich pozbyć. Chętnie skupują auta lekko uszkodzone mechanicznie, wizualnie, czy nawet samochody powypadkowe. Interesują je zarówno samochody stosunkowo młode rocznikiem, jak i te nieco starsze, a nawet zabytkowe. Skupy aut używanych zazwyczaj oferują odbiór samochodu spod miejsca zamieszkania płacąc za niego gotówką natychmiastowo. Oczywiście, należy liczyć się z tym, że skup aut zaoferuje nieco niższą kwotę, niż wartość rynkowa samochodu. Jednak w nagłym przypadku lub z braku lepszej alternatywy, warto zdecydować się na kontakt z najbliższym skupem.

Pierwszy kontakt ze skupem

Pierwszym etapem sprzedaży pojazdu w skupie jest oczywiście znalezienie odpowiadającego nam skupu, który dodatkowo będzie się znajdował stosunkowo blisko od naszego miejsca zamieszkania. Idealnym wyborem jest zamienautonagotowke.pl. Warto zapoznać się z informacjami znajdującymi się na stornie internetowej danej firmy. Następnym krokiem jest skontaktowanie się ze skupem, a można tego dokonać na kilka sposobów. Popularnym rozwiązaniem jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego. Można w nim szczegółowo opisać auto oraz załączyć jego zdjęcia, dzięki czemu skup aut może się wstępnie zapoznać ze stanem wizualnym oferowanego pojazdu, co ułatwia przeprowadzenie wstępnej wyceny. W przypadku drugiej opcji, jaką jest telefoniczny kontakt ze skupem wstępna wycena jest raczej niemożliwa, jednak pracownik skupu w ciągu godziny będzie mógł się zjawić u sprzedającego i dokonać jej na miejscu.

Pierwszy kontakt ze skupem

Spotkanie i wycena samochodu

W ciągu zaledwie godziny od pierwszego kontaktu, na adres wskazany przez klienta przyjeżdża rzeczoznawca, który wycenia pojazd zaraz po oględzinach. Bierze on pod uwagę wiele czynników, np. rocznik, pochodzenie pojazdu, stan tapicerki, przebieg, marka, wysokość składki, a także inne czynniki. Proponowana kwota może odbiegać od naszych oczekiwań, jednak firmy na ogół dążą do tego, aby znaleźć rozwiązanie sprzyjające obu stronom.

Podpisanie umowy i koniec transakcji

Po zaakceptowaniu przez obie strony warunków umowy, następuje jej uważne przeczytanie i podpisanie. Z tą chwilą sprzedający traci do pojazdu wszelkie prawa. Skup dostarcza mu ustaloną kwotę w gotówce od ręki lub przelewem bankowym. Bez obaw można rozpocząć poszukiwania nowego samochodu.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co myślisz?

Avatar of Redakcja zWeb.pl

Napisane przez Redakcja zWeb.pl

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

pexels george dolgikh 1310532

Smartfon bez dowodu zakupu? Lepiej uważaj na takie „okazje”!

536b4f9ae67e2901cf47e03aa7ddcccc

Cennik znaczków pocztowych – od czego zależy?