Słowa Macieja Gduli „W pustyni i w puszczy” rasistowską książką.

46ec529dd229385818b2db91e650

„W pustyni i w puszczy” nazwana  – rasistowską książką.

Maciej Gdula o jednej z popularniejszych lektur szkolnych mówi zarówno w wywiadach, jak i pisze w mediach społecznościowych. Podkreśla przy tym, że nie chodzi tylko o zdezaktualizowanie się wielu jej aspektów, jak np. rażącego dziś słowa „Murzyn”. Jego zdaniem książka jest przesycona rasizmem, kształtuje błędne postawy u 10-letnich dzieci, a dodatkowo jest przykra dla czarnoskórych uczniów, którzy przecież także chodzą do polskich szkół.

W pustyni i w puszczy

Wpis Biedronia to nie tylko skandal, ale polityczna dyskwalifikacja

Gdula cytuje Sienkiewicza

Na potwierdzenie swoich przemyśleń, Gdula przytoczył fragment książki „W pustyni i w puszczy” na Twitterze. „Powoli, powoli rozjaśniało się w czarnych głowach, a to czego nie mogły pojąć głowy chwytały gorące serca. Po pewnym czasie można było przystąpić do chrztu (…) Mea czuła się wszelako nieco zawiedziona, albowiem w naiwności ducha rozumiała, że po chrzcie wybieleje natychmiast na niej skóra i wielkie było jej zdziwienie, gdy spostrzegła, że pozostała czarna jak i przedtem. Nel pocieszyła ją jednak zupełnie zapewnieniem, że ma teraz duszę białą” – cytował.

Źródło informacji

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co myślisz?

Avatar of Redakcja zWeb.pl

Napisane przez Redakcja zWeb.pl

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

z26787634IER

Piłkarz Napoli Mario Rui wyrzucony z treningu

Ręcznik 500zl

Ręcznik 500zł