Zobacz ranking 5 najpopularniejszych smartwatchy na podstawie danych ze znanej porównywarki cen Skąpiec.pl za rok 2021.
Wyjątkowy ranking top pięć najpopularniejszych smartwatchy.
Xiaomi Mibro Air
Spis Treści
Zwycięzcą rankingu najpopularniejszych smartwatchy w 2021 roku według danych z porównywarki cen Skąpiec.pl jest niskobudżetowy Xiaomi Mibro Air. To właśnie oferty tego urządzenia użytkownicy Skąpca porównywali najczęściej w minionym roku. Trzeba jednak jasno powiedzieć, że Mibro Air ma podstawowe funkcje, typowe dla opasek sportowych, a tylko z wyglądu przypomina smartwatcha. Nie jest też już tak łatwo dostępny jak jeszcze kilka miesięcy temu, choć wciąż można go kupić w polskich sklepach. Jeśli komuś nie zależy na dodatkowych funkcjach i aplikacji mobilnej (ma problemy np. z tłumaczeniem na język polski), to może zdecydować się na jego zakup. Szczególnie, że w cenie między 100 a 150 zł trudno będzie znaleźć coś lepszego.
Huawei Watch GT 2 Elegant 42mm
Na drugim miejscu znalazł się elegancki i świetnie wykonany smartwatch Huawei Watch GT 2 Elegant 42 mm. Zegarek dostępny jest w kilku wersjach, a ta szczególnie przypadnie do gustu kobietom. Mężczyznom polecamy przedstawionego niżej Watch GT 2 Classic. Jest też bardzo popularna wersja standardowa Watch GT 2, która ma bardziej sportowy charakter. To smartwatche godne zakupu, bo doczekały się następcy GT 3, ale wciąż są aktualizowane przez Huawei, a do tego dostępne są w korzystnych cenach. Niedawno producent dodał również Mapy Petal i istnieje szansa, że zegarek otrzyma jeszcze inne praktyczne aplikacje w niedalekiej przyszłości. Ogromną zaletą Watch GT 2 jest długi czas pracy na baterii, nawet w trybie treningu z włączonym GPS, co na pewno przypadnie do gustu sportowcom pokonującym spore dystanse.
Garmin Fenix 6X PRO
Garmin Fenix 6X Pro to smartwatch, który zadowoli nawet profesjonalnych sportowców. Oferuje mapy, muzykę, inteligentne planowanie tempa biegu i wiele innych funkcji przydatnych podczas treningu i poza nim. Spełnia amerykańskie normy wojskowe dotyczące temperatury, wstrząsów i wodoodporności. Można go polecić niemal każdemu: biegaczom, pływakom, rowerzystom, a nawet wioślarzom i golfistom. Ogromną zaletą jest serwis społecznościowy Garmin Connect, który w aplikacji mobilnej daje dostęp do wielu programów treningowych i szczegółowych statystyk na temat dotychczasowych aktywności. To smartwatch stworzony również do wypraw w góry. Wyświetla informacje o bieżących i zbliżających się wzniosach, w tym o nachyleniu, dystansie i wzroście wysokości. Zegarek ma też funkcję płacenia Garmin Pay.
Amazfit GTS
Amazfit GTS swoim wyglądem mocno nawiązuje do Apple Watcha. Jest jednak od niego kilkukrotnie tańszy i ma znacznie ograniczoną ilość funkcji. To jednak żadna wada jeśli weźmiemy pod uwagę, że można go kupić już za około 400 zł. W tej cenie oferuje wyraźny i spory wyświetlacz, na którym widocznych jest pięć edytowalnych modułów treści. Zegarek jest lekki i odporny na wodę i uszkodzenia mechaniczne. Można w nim pływać, a GPS będzie śledził trasę treningu. Smartwatch jest wyposażony również w pulsometr i barometr. Sporą zaletą GTS’a jest czas działania na jednym ładowaniu baterii (nawet do 14 dni).
Xiaomi Mi Watch
Na piątym miejscu rankingu znalazł się Xiaomi Mi Watch, którego część osób wcale nie uważa za smartwatcha. Zresztą problem z nazewnictwem nie dotyczy tylko tego urządzenia, ale również innych. Chodzi o to, które funkcje czynią zegarek lub smartbanda smartwatchem. Prawdą jest, że wiele smartwatchy z niższej półki cenowej to tak naprawdę większe opaski sportowe, które monitorują aktywność sportową, zdrowie i przekazują powiadomienia ze smartfona. Dla niektórych smartwatch z prawdziwego zdarzenia powinien mieć funkcje smart, czyli m.in. możliwość instalacji aplikacji, wbudowany odtwarzacz muzyki, prowadzenie rozmów (eSIM), itp. Takie urządzenia kosztują jednak znacznie więcej niż np. Mi Watch, który świetnie wygląda i ma całkiem interesujące funkcje sportowe. To jeden z ciekawszych smartwatchy z niskiej półki cenowej, który cieszy się pozytywnymi opiniami użytkowników.
Komentarze