Polski mistrz świata musi czekać na decyzję w sprawie dyskwalifikacji.

z23102263IER,Jakub Krzewina na finiszu

Mistrz świata, Jakub Krzewina był liderem naszej sztafety 4×400 m na halowych mistrzostwach świata w Birmingham w 2018 roku. Na ostatniej zmianie wyprzedził Amerykanina i Polska sensacyjnie zdobyła złoto. A jeszcze większą sensacją był nowy rekord świata ustanowiony przez Rafała Omelkę, Łukasza Krawczuka, Karola Zalewskiego i Krzewinę.

Mistrz świata – Dwie nietrafione kontrole

mistrz świata

Dziś po złotej drużynie nie zostało już prawie nic. Podczas nieoficjalnych MŚ sztafet w Chorzowie 1 maja biegał z niej tylko Zalewski – były mistrz świata. Polska nie awansowała do finału i nie wywalczyła olimpijskiej kwalifikacji. – Z nim bylibyśmy jeszcze wolniejsi – stwierdził Zalewski, pytany o nieobecność Krzewiny.

Zobacz również: Szwedzi apelują do FIFA o odebranie Katarowi praw do organizacji MŚ 2022

O kłopotach kolegi czterystumetrowcy dowiedzieli się nie od niego. Dzień przed ich startem w Chorzowie POLADA zawiesiła Krzewinę. – W ciągu 12 miesięcy Jakub Krzewina popełnił trzy błędy w zakresie podawania danych pobytowych. Dwa razy doszło do tzw. nietrafionych kontroli antydopingowych, czyli zawodnika nie było w wyznaczonym miejscu i czasie. Oprócz tego doszło również do niepodania przez zawodnika danych pobytowych w elektronicznym systemie ADAMS. Nie dostaliśmy od niego danych na cały kwartał – tłumaczył w rozmowie ze Sport.pl Michał Rynkowski, dyrektor Polskiej Agencji Antydopingowej.

Link do źródła

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co myślisz?

Avatar of Redakcja zWeb.pl

Napisane przez Redakcja zWeb.pl

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

Pijany kierowca rozbil samochód warty 350 tys

Pijany kierowca rozbił samochód warty 350 tys. euro. Jest nagranie

f3faed3f67b96509899583a8488e

Królowa Elżbieta II pierwszy raz wystąpiła po śmierci swojego męża.