Oryginalne części do Kia czy może zamienniki. Co wybrać do silników Koreańskiej marki?

czescikia

Ostatnie 20 lat to znaczny wzrost popularności azjatyckich samochodów w Europie, w tym również w Polsce. Wśród popularnych marek z pewnością należy wymienić Kia. Ten koreański producent oferuje stosunkowo tanie, a przy tym funkcjonalne i nowoczesne pojazdy osobowe, które zostały docenione przez Polaków. Co zrobić, kiedy w samochodzie marki Kia awarii ulegnie któraś część silnika? Kupić element oryginalny czy może lepiej zamiennik? Sprawdzamy!

Oryginalne części Kia

Nie brakuje kierowców, którzy są przekonani o przewadze części oryginalnych. Podobnie w przypadku części Kia, są kierowcy, którzy zawsze korzystają z podzespołów produkowanych przez producenta samochodu lub firmę, która dostarczała elementy na pierwszy montaż. Jednak czy rzeczywiście oryginalne części Kia to najlepszy możliwy wybór?

Niewątpliwie w przypadku elementów oryginalnych można mieć pewność w kwestii wysokiej jakości podzespołów. Co więcej, elementy te z całą pewnością są kompatybilne z pozostałymi częściami zamontowanymi w pojeździe. W tym miejscu kończą się zalety tego rozwiązania, a rozpoczynają wady, do których należą:

  • wysoka cena podzespołów,
  • często wyższe koszty montażu (jeśli ma on miejsce w autoryzowanym serwisie),
  • mniejsza dostępność części.

Części zamienne Kia

Alternatywą dla części oryginalnych są części zamienne. Czy tego typu części Kia to  lepsze rozwiązanie? Na to pytanie w zasadzie nie sposób odpowiedzieć jednoznacznie. Otóż wszystko zależy od tego, o jakich konkretnie częściach mowa. Wybierając części oznaczone jako OEM, kupujesz podzespoły identyczne z oryginalnymi. Innymi słowy, są to części Kia, które są takie same jak elementy oryginalne, jednak zwykle od nich tańsze.

Ponadto na rynku dostępne są również inne części zamienne, bez oznaczenia OEM. W tej kategorii jakość części jest bardzo zróżnicowana. Niektóre z nich nie odbiegają jakościowo od części oryginalnych. Mało tego, zdarzają się takie, które nawet są od nich lepsze. Jednak na rynku znajduje się też wiele części niskiej jakości, w które raczej nie warto inwestować. Tak naprawdę wszystko zależy od marki. Tym samym decydując się na części zamienne Kia, warto wybierać jedynie podzespoły od zaufanych producentów.

 

Oryginalne części Kia to wybór, na który jak najbardziej można się zdecydować, szczególnie że podzespoły do aut tej marki są stosunkowo tanie. Jednak zwykle lepszą inwestycją będzie zakup zdecydowanie tańszych, a nieustępujących jakością części zamiennych. Na polskim rynku dostępnych jest wiele części zamiennych od międzynarodowych, a także krajowych producentów. Działają też liczni dystrybutorzy części do samochodów azjatyckich.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Avatar of Redakcja zWeb.pl

Napisane przez Redakcja zWeb.pl

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

giecie metalu na prasie krawedziowej

Gięcie metalu na prasie krawędziowej – co warto wziąć pod uwagę? Wskazówki

nacozwrocicuwage

Na co zwrócić uwagę, wybierając lokatę dla swojej firmy?