Marka Kia z rekordowym udziałem na europejskim rynku

1fae3ae47c9468d81fcfa9b8d2b0

Rynek samochodów osobowych w całej Unii Europejskiej, krajach EFTA i Wielkiej Brytanii wzrósł łącznie o 27,1 proc. w porównaniu do pierwszych sześciu miesięcy 2020 roku, kiedy na skutek pandemii zamknięto salony na całym świecie.

Według najnowszych danych, opublikowanych przez Europejskie Stowarzyszenie Producentów Samochodów (ACEA), Kia osiągnęła najwyższy w historii udział w rynku w Europie, który w pierwszej połowie 2021 roku wyniósł 3,9 proc.

Zobacz również: Tablice rejestracyjne to nie są dane osobowe. Sąd wydał wyrok

Kia  – 70 tys. aut więcej

Wzrost sprzedaży samochodów  od stycznia do czerwca tego roku wyniósł 40,8 proc. W tym czasie nabywców znalazło 251 236 samochodów marki, czyli o 72 843 egzemplarze więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku.

Kia

Nadzieja na drugą połowę roku

Jason Jeong, prezes Kia Europe, powiedział: „Branża motoryzacyjna zaczyna wychodzić ze spowolnienia spowodowanego pandemią. Z radością z powrotem witamy klientów w naszych salonach.

Zobacz również: Rynkowa passa na auta używane. Czy będą droższe?

Spoglądając na drugą połowę roku, jesteśmy przekonani, że wprowadzenie EV6 i nowego Sportage przyciągnie do salonów nowych klientów, co przełoży się na dalszy wzrost udziału marki  w europejskim rynku” – dodał Jeong.

Źródło informacji

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co myślisz?

Avatar of Redakcja zWeb.pl

Napisane przez Redakcja zWeb.pl

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

kim

Kanye West – Będzie film dokumentalny

3f2b9859f70f96f1c09253932424

Kossakowski w ogniu krytyki przez fanów po rozstaniu z Wojciechowską