Rynkowa passa na auta używane. Czy będą droższe?

b41f549de3337a9e123ec0afff58

Wzrosła liczba ponownych rejestracji samochodów znajdujących się na obszarze Polski – o 40 tys. w porównaniu z początkiem 2020 roku. Co doprowadziło do zwiększenia popytu na auta używane?

Polacy zawsze chętnie sięgali po auta używane i teraz jest dobra passa na nie. Jednak obecnie popyt na nie jest wyższy niż kiedykolwiek, ze względu na pandemię koronawirusa. Jak wskazuje ubiegłoroczne badanie Santander Consumer Multirent, sytuacja epidemiologiczna i strach przed zarażeniem sprawiły, że wiele osób zrezygnowało z podróży do pracy komunikacją miejską i przesiadło się do aut. Za najbezpieczniejszy środek transportu w trakcie pandemii uznało je aż 94 proc. klientów firmy.

Po drugie, z roku na rok ceny nowych samochodów są coraz wyższe. Obecnie wpływa na to również fakt, że przez koronawirusa produkcja na pewien czas musiała zostać wstrzymana. Zamożność społeczeństwa nie rośnie proporcjonalnie, więc wiele osób nie może pozwolić sobie na nowe auto. Inni z kolei uważają je za zbędny wydatek, mając do wyboru dobry i tańszy używany pojazd, który spełnia ich wymagania.

Zobacz również: Cennik nowego Mitsubishi hybryda plug-in

Passa i ogromne wzrosty

passa

Według danych Instytutu Badań Rynku Motoryzacyjnego Samar tylko w kwietniu br. zarejestrowano w Polsce ponad 81 tys. sprowadzonych z zagranicy używanych samochodów osobowych i dostawczych o dmc do 3,5 tony, co oznacza wzrost o 152,4 proc. w porównaniu z kwietniem 2020 r. Na dodatek w ciągu 4 miesięcy 2021 roku liczba rejestracji importowanych aut była większa o prawie 25 proc. w porównaniu z analogicznym okresem 2020.

Zobacz również: Ford F-150 Lightning w wersji elektrycznej.

Stare, ale sprawdzone

Sprzedają się nie tylko auta z importu. Coraz więcej dealerów ma dział samochodów używanych. W czasie pandemii nabywców szybko znajdują zwłaszcza auta najtańsze i najprostsze, z małymi silnikami benzynowymi. Popyt na używane samochody jest ogromny, dlatego bardzo szybko znikają z rynku, a ich ceny – mimo że wciąż o wiele niższe od nowych aut – idą w górę.

Źródło informacji

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co myślisz?

Avatar of Redakcja zWeb.pl

Napisane przez Redakcja zWeb.pl

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

lewandowski miniaturka

Robert Lewandowski pochwalił się na Instagramie talentem córki.

z27191459IER

Roland Garros. Znamy mistrzynię i pierwsze takie zwycięstwo od 30 lat!