Optymalizacja zdjęć WordPress – teoria i praktyka – Mansfeld

Optymalizacja zdjęć WordPress

Optymalizacja zdjęć to kluczowa czynność jeżeli zależy nam na wysokiej jakości i wydajności strony. WordPress jako CMS z każdą aktualizacją udostępnia wiele przydatnych mechanizmów, które pozwalają dostosować jakość obrazów i ich optymalizację SEO. Za pomocą dodatkowych wtyczek i własnych rozszerzeń, możemy zoptymalizować zdjęcia do perfekcji uwzględniając możliwości nowoczesnych przeglądarek. Elastyczność WordPressa umożliwia również stosować dodatkowe mechanizmy przydatne na stronach o dużej skali, które przechowują spore zbiory zdjęć, grafik i filmów — ten temat też zostanie poruszony w tym artykule.

Zagadnienia optymalizacji zdjęć a nawet ich dostosowania do SEO był już poruszany w dość wyczerpującym (i nie ukrywam popularnym) artykule: Optymalizacja zdjęć i grafik na stronę internetową. Opisałem tam dosłownie wszystkie aspekty dostosowania zdjęć przeznaczonych na strony internetowe, jednak artykuł nie skupia się na konkretnym CMS. Jest tam dużo więcej teorii niż praktycznych instrukcji. W tym artykule opiszę wszystkie konieczne prace, które pozwolą idealnie zoptymalizować zdjęcia w ramach ekosystemu WordPress.

Korzyści pozycjonowania lokalnego

Na czym polega optymalizacja zdjęć w WordPress?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Avatar of Redakcja zWeb.pl

Dodane przez Redakcja zWeb.pl

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

7a7e4951c73f99e521d7537942c5

Christopher Plummer nie żyje. Aktor miał 91 lat

Meadow Walker zostala modelką

Meadow Walker została modelką. Córka Paula Walkera w kampanii znanej marki [FOTO]