Na rynku brakuje stali i Sprzęt AGD może podrożeć.

Problemy z dostawą stali. Fabryki sprzętu AGD mają kłopot

Jak informuje „Rzeczpospolita”, już niedługo mogą nastąpić ograniczenia produkcji w polskich fabrykach sprzętu AGD. Ma to związek z problemami z dostępnością do podstawowych surowców niezbędnych do produkcji sprzętu – w tym głównie stali.

Leasing wróci do poziomu finansowania sprzed pandemii

Sprzęt AGD może podrożeć

Problem może być o tyle duży, że Polska jest największym w Europie producentem sprzętu AGD. W 35 fabrykach produkowanych jest rocznie ponad 30 mln sztuk sprzętu. Aż 90 proc. lokalnej produkcji trafia na eksport. Ograniczenia w dostępności dotkną nie tylko Polaków, ale także mieszkańców wszystkich państw, do których sprzedawany jest polski sprzęt. Wpłynie to także mocno na przychody z eksportu.

Zobacz również: Inwestycje PGE o wartości 74 mld zł. w zieloną energię

Praca jako technik BHP – przyszłościowy wybór!

Jak informuje „Rzeczpospolita”, braki surowców spowodowane są głównie tym, że huty i producenci spodziewali się, że kryzys potrwa dłużej i mocno ograniczyli swoje możliwości produkcyjne. Niektóre huty wygasiły swoje piece. Szybko okazało się jednak, że przestoje w przemyśle były bardzo krótkie i zapotrzebowanie na stal szybko wróciło do poziomów bliskich tym, które znane były przed wybuchem pandemii.

Zobacz również: Australia chce prawo ograniczające technologicznych gigantów

Źródło informacji

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co myślisz?

Avatar of Redakcja zWeb.pl

Napisane przez Redakcja zWeb.pl

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

Obiecująca

Obiecująca. Młoda. Kobieta.(2020) – Recenzje

z26873072IER

Trochimiuk oczyszczony z zarzutów. 10 lat długiej walki sędziego