Praca jako technik BHP – przyszłościowy wybór!

glówne 20220822154419 gd88eb1bdabf7655d92548a083553cdf32e68217c768b6822d182468843865aeee261b9394f99ca4ad8251958b31c2aced2162b79983f32bd091d5e3c700c0635 640.jpg

Bezpieczeństwo i higiena pracy, czyli BHP to dziedzina, która jest niezwykle istotna w każdym zakładzie pracy. Aby zadbać o bezpieczną i higieniczną pracę, przedsiębiorcy często korzystają z pomocy osób posiadających odpowiednie przygotowanie w dziedzinie BHP. Jak rozpocząć swoją karierę w tej branży?

 

Technik BHP – kto to jest?

W dziedzinie BHP działa wielu pracowników. Wśród nich znajdują się również technicy BHP, czyli osoby posiadające techniczne przygotowanie do pracy związanej z bezpieczeństwem i higieną pracy.

 

Technik BHP może zajmować się różnymi czynnościami, między innymi przygotowywaniem analiz stanu BHP w zakładach pracy, kontrolowaniem stanu BHP, przygotowywaniem sprawozdań, opinii, prowadzeniem analiz wypadków, dobieraniem odpowiedniego wyposażenia BHP w zakładzie pracy.

 

Osoba, która jest technikiem BHP, może również awansować na wyższe stanowiska, między innymi może zostać specjalistą w dziedzinie BHP.

 

Gdzie może pracować technik BHP?

Znalezienie zatrudnienia jako technik BHP możliwe jest w różnych zakładach pracy, między innymi może on pracować w:

  • firmach świadczących usługi BHP
  • służbie BHP w firmie
  • Urzędzie Dozoru Technicznego
  • Państwowej Inspekcji Pracy

 

Oczywiście, jest to przykładowy zakres miejsc, gdzie technik BHP może znaleźć zatrudnienie. Warto przy tym wskazać, że obecnie zapotrzebowanie na osoby w branży BHP jest wysokie, dlatego najczęściej nie mają one trudności ze znalezieniem zatrudnienia.

 

Jak zostać technikiem BHP?

Najprostszą drogą, aby zostać technikiem BHP, jest skorzystanie z nauki w szkole policealnej. W szkole tej można uzyskać kompleksowe przygotowanie do pracy w dziedzinie BHP pod kątem teoretycznym i praktycznym.

 

Szkoły policealne wymagają od swoich uczniów świadectwa ukończenia szkoły średniej, przy czym nie jest konieczne zaliczenie matury. Dzięki temu jest to bardzo dobry wybór również dla tych osób, które nie podeszły do tego egzaminu lub nie zdały go.

 

Gdy chcesz pracować jako technik BHP Kraków to miasto, w którym można uzyskać przygotowanie do tego zawodu w działających tam szkołach policealnych.

 

Czego można dowiedzieć się w trakcie zajęć?

Podczas zajęć przyszły technik BHP otrzymuje kompleksowe przygotowanie do pracy. Program zajęć może obejmować kwestie jak:

  • podstawy w dziedzinie BHP
  • wykonywanie ocen ryzyka zawodowego
  • ustalanie okoliczności wypadków
  • doskonalenie warunków pracy
  • organizowanie szkoleń BHP wstępnych i okresowych
  • monitorowanie przestrzegania przepisów BHP

 

Dokładne informacje dotyczące oferty szkół policealnych można znaleźć już teraz na stronach internetowych szkół policealnych.

Poszukujesz nowej pracy? Dowiedz się jak powinna brzmieć klauzula RODO w CV. Poprawna klauzula RODO w twoim CV to gwarancja, że pracodawca nie odrzuci go z powodu braków formalnych

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co myślisz?

Avatar of Redakcja zWeb.pl

Napisane przez Redakcja zWeb.pl

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

hity jesieni juz dostepne w sieciowkach na te plaszcze damskie warto polowac w tym sezonie

Hity jesieni już dostępne w sieciówkach: na te płaszcze damskie warto polować w tym sezonie!

tank with liquid nitrogen for storing embryos for ivf in the clinic close up

Czym powinny wyróżniać się dewary biologiczne?