Na czym polega rezydencja w Estonii?

estonia 2

Prowadzenie działalności gospodarczej w Polsce oznacza coraz większe trudności prawne, podatkowe i po prostu systemowe. Nowy Ład stworzył wiele problemów dla nowych i aktualnych przedsiębiorców. Nie dziwi zatem zmęczenie zarządzaniem firmą w kraju i próby uzyskania rezydencji podatkowej w innych krajach, chociażby na terenie Estonii. Dlaczego warto wyprowadzić się z biznesem, szczególnie online do Estonii? Poniżej kilka wskazówek dla osób zastanawiających się nad takim transferem.

O co chodzi w rezydencji podatkowej za granicą?

Estonia posiada znacznie korzystniejsze prawo dla przedsiębiorców w porównaniu do Polski i wiele systemów optymalizacji podatkowej, co przekłada się naturalnie na większe zyski ze sprzedaży. O rezydencję podatkową można postarać się przez kontakt z wyspecjalizowanymi kancelariami prawnymi, chociażby https://www.thompsonstein.com/rezydencja-zagraniczna/rezydencja/rezydencja-w-estonii/.

Co się przyda do ustawienia prawidłowej rezydencji?

  • Przyda się potwierdzone miejsce zamieszkania za granicą, więc osoby myślące o transferze powinny założyć całkowite opuszczenie kraju. Kancelarie zajmują się też przeniesieniem oraz zabezpieczeniem majątku przedsiębiorcy. Dzięki temu fiskus z Polski pożegna się z ewentualnymi roszczeniami.
  • Zweryfikowana dokumentem rezydencja w Estonii oznacza bezproblemowe poruszanie się po służbie zdrowia, rynku pracy, generalnie we wszystkich sprawach urzędowych, w bankowości.

Czy mamy do czynienia z kolejną falą emigracji przedsiębiorców po Nowym Ładzie?

Wszystkie kwestie dotyczące ustawienia rezydencji za granicą odbywają się na podstawie konkretnej umowy, więc właściciel działalności gospodarczej właściwe niczym nie ryzykuje. Statystyki pokazują, że coraz więcej osób decyduje się na opuszczenie Polski ze względu na wiele problemów strukturalnych, bardzo wysoką inflację przekraczającą średnią UE, przez drastyczne i niekorzystne zmiany w przepisach dla firm uwzględniające podwyższoną składkę zdrowotną i ZUS. Rezydencja w Estonii to znacznie lepsze rozwiązanie dla każdego biznesu.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co myślisz?

Avatar of Redakcja zWeb.pl

Napisane przez Redakcja zWeb.pl

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

wypozyczalniaautdostawczychwarszawa

Samochód dostawczy w wynajmie prywatnym – czy warto?

pompa ciepla panasonic aquarea

Dlaczego pompa ciepła powietrze woda a nie woda powietrze?