Dlaczego pompa ciepła powietrze woda a nie woda powietrze?

pompa ciepla panasonic aquarea

Inwestycja w pompy ciepła staje się powszechna i dominuje w instalacjach odnawialnych źródeł energii. Urządzenia występują w wielu wersjach, a porównanie technologii okazuje się krytyczne dla uzyskania najlepszych wskaźników energetycznych. Z jakiego powodu warto postawić na pompy ciepła powietrze – woda i czym wyróżniają się dla użytkownika? Poniżej krótki poradnik powiązany z przekierowaniem na rozwiązania bezpośredniego producenta Panasonic (realne przykłady wdrożenia).

W jaki sposób działają pompy ciepła powietrze woda?

Pompy ciepła powietrze – woda to technologia najbardziej rozpowszechniona na rynku i wypadająca doskonale w statystykach sprzedażowych kluczowych producentów. Dlaczego tak się dzieje? Urządzenie pozyskuje ciepło (energię) z powietrza, która następnie zasila wodę poruszającą się po nieruchomości, czy to w kaloryferach, czy ogrzewaniu podłogowym. Dodatkowo warto zaznaczyć, że pompy ciepła powietrze obniżają znacząco rachunki za ogrzewanie wody. Odwrotny system, czyli pompa ciepła woda – powietrze właściwie nie obowiązuje ze względu na duży koszt wdrożenia technologii ogrzewania powietrznego nieruchomości. Największą opłacalnością charakteryzują się pompy powietrze – woda, ale też modele gruntowe. Przed wdrożeniem konkretnego rozwiązania najlepiej porównać wszystkie modele występujące na rynku przez publikację https://www.aircon.panasonic.eu/PL_pl/blog/czym-jest-pompa-ciepla-woda-powietrze-czyli-o-rodzajach-pomp-ciepla/.

Dlaczego warto zadbać o nowoczesny system ogrzewania nieruchomości?

Niestety koszty utrzymania energetycznego nieruchomości rosną. Ogromne ryzyko stwarza zmiana cen popularnych nośników energii, czyli węgla oraz oleju opałowego. Z tego powodu coraz więcej właścicieli budynków decyduje się na instalacje OZE powiązane bezpośrednio z pompami ciepła i systemami powietrze – woda utrzymujące z reguły stałą moc, niezależnie od warunków panujących na zewnątrz. Instalacje OZE to zdecydowanie większe bezpieczeństwo energetyczne przy szalejącej inflacji.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co myślisz?

Avatar of Redakcja zWeb.pl

Napisane przez Redakcja zWeb.pl

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

estonia 2

Na czym polega rezydencja w Estonii?

search engine optimization gea4c3a663 640

Pozycjonowanie Poznań – spraw, by Twoja strona była widoczna