Kurs mix masteringu – wznieś się na wyższy poziom!

glowne 20221213112917 download

Jeśli zajmujesz się produkcją muzyki, to wiesz, że dobry mix mastering utworu zapewni, że będzie on brzmiał dobrze w każdych warunkach odsłuchowych.

Kurs mix mastering, który znajdziesz na stronie mojego studia zapewni ci z jednej strony odpowiednią wiedzę techniczną, a z drugiej przekaże tobie taki sposób myślenia, który spowoduje, że twoje uszy dużo szybciej zaczną podchodzić krytycznie do analizy muzyki. Techniki które pokazuję są bardzo proste i powtarzalne jak z czasem zauważysz, ale w tym wszystkim liczy się także odpowiednie wyczucie. Mówiąc kolokwialnie ważne żeby nie przesadzić. Informacji wokół jest mnóstwo, trzeba odfiltrować, to co może rodzić wątpliwości, a skupić się na tym co jest skuteczne.

I jak to wszystko połączysz z twoim analitycznym podejściem do produkcji muzyki, jej miksu i masteringu, to gwarantuję, że szybko wskoczysz na zawodowy poziom.

Zadaniem inżyniera dźwięku na tym etapie miksu i masteringu jest wykorzystanie takich narzędzi jak korektor audio, kompresor, czy też pogłos lub echo, aby uzyskać pełne i zbalansowane brzmienie utworu. Dzięki temu także kiedy zestawisz go z innymi profesjonalnymi produkcjami na rynku muzycznym, nie będzie on odstawał od nich dźwiękowo.

Zastosowanie odpowiednich technik to jedno. Z drugiej strony najważniejszy element tej układanki to twoje ucho. Podchodząc do miksu i masteringu muzyki musisz zmienić swoje mentalne myślenie w tej kwestii. Twoje ucho musi nauczyć się słuchać analitycznie produkcji muzycznych w przeciwieństwie do słuchania utworów dla przyjemności.

Co mam na myśli? Słuchanie analityczne muzyki to analiza aranżu, wybranych częstotliwości, głośności wybranych instrumentów, przestrzeni, dynamiki itp. Zdecydowanie na bazie mojego doświadczenia, aby ten proces był dla Ciebie łatwiejszy pomaga umiejętność grania na instrumencie. Wtedy jako muzyk, czujesz i odbierasz muzykę w pełni. Dlatego każdemu polecam naukę gry np. na gitarze lub pianinie nawet w wymiarze podstawowym.

Oczywiście bez tej wiedzy też możesz osiągać dobre rezultaty Wiele osób w dzisiejszych czasach jest w stu procentach producentami, producentkami muzycznymi tworzącymi całe utwory tylko z wykorzystaniem narzędzi dostępnych na komputerze. Ale jestem pewien, że umiejętność gry na wybranym instrumencie pozwoli Ci jeszcze bardziej rozwinąć skrzydła. Po części także dlatego, że będziesz  mocniej rozumiała, rozumiał muzykę jako muzyk.

 

Autor tekstu:

Wojciech Klecki – właściciel studia Stereosound. Od wielu lat pomagam artystom komercyjnym i niezależnym wznieść ich produkcje na zawodowy poziom

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co myślisz?

Avatar of Redakcja zWeb.pl

Napisane przez Redakcja zWeb.pl

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

pexels andrew z 9623253

Jak zaprojektować wystrój terrarium?

glowne BBRepublicmiskaGrandebiala2

5 porad, jak zacząć gotować w domu