Jak zaprojektować wystrój terrarium?

pexels andrew z 9623253

Dla wielu hodowców projektowanie wystroju terrarium jest jednym z najprzyjemniejszych etapów przygotowywania nowego domu dla swojego egzotycznego pupila. To moment, w którym masz już skompletowane oświetlenie i elementy odpowiedzialne za ogrzewanie, a także garść podstawowej wiedzy na temat trybu życia i wymagań wybranego zwierzęcia.

Dlaczego wystrój terrarium jest tak istotny?

Terrarium pełni nie tylko rolę domu dla Twojego pupila, ale stanowi także niebanalny element aranżacji Twojego mieszkania. To dwa główne powody, dla których warto poświęcić wystrojowi terrarium nieco więcej uwagi. Sprawdź, jakie profesjonalne elementy wystroju terrarium, łączące w sobie estetykę i funkcjonalność proponuje Ci specjalistyczny sklep terrarystyczny lesmantes.pl: https://www.lesmantes.pl/wystroj-terrarium-c-3.html.

Odpowiednio zaprojektowane elementy wystroju, ich rozmieszczenie i ułożenie zapewnią Twojemu zwierzęciu:

 • komfort płynący z imitacji naturalnego środowiska życiowego,
 • odpowiednią ilość kryjówek,
 • możliwość wspinaczki, wygodnego poruszania się.

To nie tylko cieszące oko ozdoby, ale także w pełni funkcjonalne wyposażenie, które poza funkcją dekoracyjną służy także jako: miska na owady karmowe lub wodę, wyspa grzewcza, kryjówka, powierzchnia ułatwiająca przyczepność.

A czym jest ciekawie zaprojektowane terrarium dla Ciebie? Przede wszystkim interesującym dodatkiem przyciągającym wzrok gości, dekoracją wnętrza i możliwością wykazania się swoimi zdolnościami aranżacyjnymi!

Jakich elementów wystroju terrarium nie możesz pominąć?

Co brać pod uwagę projektując wystrój terrarium? Przede wszystkim nie zapominaj o:

 • lianach,
 • sztucznych i prawdziwych roślinach,
 • tłach na tylną szybę terrarium,
 • kryjówkach,
 • miskach na owady karmowe, wodę, żywność,

Oczywiście, inaczej będzie wyglądać pojemnik dla ptasznika, a zupełnie inaczej dla kameleona jemeńskiego, czy żółwia greckiego.

Pamiętaj, że wystrój terrarium dla Twojego pupila powinien być wysokiej jakości, co zapewni mu bezpieczeństwo i zdrowie. Istotne jest także to, aby poszczególne przedmioty prezentowały się atrakcyjnie nawet po pewnym czasie od ich zamontowania. Odwiedź profesjonalny sklep terrarystyczny lesmantes.pl, aby mieć pewność, że wybierasz asortyment najwyższej jakości z gwarancją terminowej wysyłki.

Wystrój terrarium od A do Z

Jak możesz wykorzystać poszczególne elementy wystroju terrarium? Oto krótki przewodnik, który pomoże Ci podjąć odpowiednie decyzje podczas projektowania domu dla Twojego pupila.

 • Liany – będą idealne dla wszystkich nadrzewnych płazów oraz gadów, a także jako dodatek do terrarium węży czy modliszek. Umożliwiają wspinaczkę, odpoczynek na wysokości i trenowanie sprawności.
 • Miski na pokarm – te elementy mogą występować w naprawdę różnej postaci: glina, imitacja skały, kamieni, połówka kokosa. Co najważniejsze, spełniają fantastycznie swoją funkcję, wpasowując się w klimat terrarium.
 • Kryjówki – Twoje zwierzę w naturalnym środowisku ma do dyspozycji masę kryjówek różnego typu, w których może wyciszyć się, odpocząć, ukryć przed słońcem lub drapieżnikiem. Dlatego kryjówki w profesjonalnym sklepie terrarystycznym są tak dokładnie dopracowane: wyglądają realistycznie, mogą być wykonane z pniaka, stanowić imitację kamiennej groty, a nawet czaszki dużego ssaka.
 • Rośliny – sztuczne lub prawdziwe. Pamiętaj jednak, że rośliny sztuczne nie wymagają dodatkowej opieki, a także nie zostaną zjedzone przez zwierzę.
 • Tła – tło do terrarium nie tylko prezentuje się wyjątkowo naturalnie, ale ułatwia zwierzęciu wspinaczkę, wspomagając przyczepność. Może być to kora brzozowa, palmowa, włókno kokosowe lub hydrolon.
 • Inne dekoracje – naturalny mech, fragmenty kokosa, suszone kwiaty, suszony grzyb lub szyszki to fantastyczne elementy wystroju terrarium, które pomogą zbudować środowisko zbliżone jak najbardziej do naturalnego.

Projektując wystrój terrarium, wykorzystaj przede wszystkim swoją wiedzę na temat konkretnego gatunku i daj się ponieść wyobraźni i własnemu zmysłowi estetycznemu – zadowalający efekt gwarantowany!

Sprawdź tutaj, co musi zawierać podłoże do terrarium dla gadów: https://www.interaktywna.pl/styl-zycia/zwierzeta/najlepsze-podloze-do-terrarium-dla-gadow-co-musi-zawierac/

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co myślisz?

Avatar of Redakcja zWeb.pl

Napisane przez Redakcja zWeb.pl

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

obraz5

Czy warto kupić iPhone’a 14? Pomagamy w decyzji

glowne 20221213112917 download

Kurs mix masteringu – wznieś się na wyższy poziom!