Czy warto kupić iPhone’a 14? Pomagamy w decyzji

obraz5

We wrześniu marka Apple zaprezentowała aż cztery modele iPhone’a z serii 14. Wśród nich wersja bazowa. Czy warto kupić iPhone’a 14? Pomagamy w podjęciu decyzji.

Apple iPhone 14 – wygląd

Na prezentację czternastej generacji smartfonów z logo nadgryzionego jabłuszka czekali wszyscy zwolennicy marki Apple. Modele, które swoją premierę miały we wrześniu, sprzedają się bardzo dobrze. W dzisiejszym artykule bierzemy pod lupę podstawowy wariant, czyli iPhone’a 14. Czy przesiadka ze starszego modelu jest opłacalna? Zacznijmy od wyglądu. Apple iPhone 14 wygląda niemal identycznie jak iPhone 13. Nie powinno to nikogo dziwić, bo dobrze wiemy, że gigant z Cupertino stawia na ewolucję, a nie rewolucję. Nadal są tu kanciaste krawędzie, szklany front oraz plecki. Model posiada certyfikat IP68, co umożliwia zanurzenie telefony na maksymalną głębokość 6 metrów przez 30 minut. Smartfon dostępny jest w nieco innych kolorach. Do wyboru mamy następujące barwy:

  • niebieską,
  • fioletową,
  • północ,
  • księżycową poświatę,
  • czerwoną (Product RED).

Nowy smartfon wyposażono w 6,1-calowy wyświetlacz Super Retina XDR, wykonany w technologii OLED o rozdzielczości 2532 na 1170 pikseli (przy zagęszczeniu 460 pikseli na cal), czyli dokładnie ten sam, który ma iPhone 13. Oba modele mają również taką samą jasność maksymalną oraz funkcję True Tone.

Apple iPhone 14 – zestaw aparatów

W iPhone 14 ulepszono system aparatów. Co prawda, nadal są tu dwa obiektywny, główny oraz ultraszerokokątny. Jednak w czternastce w aparacie głównym umieszczono szerszą przysłonę, dzięki czemu jest on w stanie wychwycić znacznie więcej światła z otoczenia. W efekcie zdjęcia są lepiej doświetlone, co sprawia, że obraz jest bardziej szczegółowy. Producent deklaruje, że iPhone 14 robi 2,5x lepsze zdjęcia w kiepskich warunkach oświetleniowym za pomocą aparatu głównego oraz 2x lepsze zdjęcia w słabym wiele za pomocą aparatu ultraszerokokątnego. Nie można nie wspomnieć o udoskonalonym trybie filmowym, który pozwala na nagrywanie wideo z małą głębią ostrości w jakości 4K HDR. Ulepszono również przedni aparat, dzięki czemu selfie jest bardziej szczegółowe.

Apple iPhone 14 – czy warto go kupić?

Nie ma najmniejszej wątpliwości, że cena iPhone’a 14, którą możecie sprawdzić na stronie https://idream.pl/iphone/apple-iphone-14.html/, nie należy do najniższych. W końcu to sprzęt premium. Czy w takim razie warto go kupić? Oczywiście, że tak! Apple iPhone 14 ma naprawdę sporo argumentów, aby zachęcić do ulokowania w nim pieniędzy. Po pierwsze, to bardzo wydajny telefon i nie znajdziesz drugiego takiego. Jego sercem jest czip A15 Bionic, będący jednym z najpotężniejszych układów na rynku. Poradzi sobie on z każdym zadaniem. Tu nie ma miejsca na lagi.

Kolejnym argumentem, przemawiającym za zakupem jest omówiony wyżej zestaw aparatów, który pozwala na robienie bardzo dobrej jakości zdjęć i nagrywanie filmików. I to, co najważniejsze. Kupując iPhone’a 14, zyskujesz długi okres wsparcia przez producenta, który sięga aż 5-6 lat. Żaden inny producent nie zagwarantuje Ci takiego wyniku! Dzięki temu telefon jest inwestycją na lata.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co myślisz?

Avatar of Redakcja zWeb.pl

Napisane przez Redakcja zWeb.pl

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

adobestock 301422805

Prezenty świąteczne – upominki, które dają niezwykłą radość

pexels andrew z 9623253

Jak zaprojektować wystrój terrarium?