Kącik kawowy w biurze – jak go urządzić?

kacikkawowywbiurze

Kawa jest nieodłącznym elementem pracy i nie ma wątpliwości, że w przypadku pracowników biurowych niejednokrotnie dodaje energii, a nawet wpływa na lepsze samopoczucie i zaangażowanie. Dzień rozpoczęty przy aromatycznym czarnym napoju albo krótka przerwa z filiżanką w dłoni to standard w procesie realizowanych obowiązków zawodowych. Jak stworzyć wygodny kącik kawowy, miejsce, w którym parzenie kawy będzie nie tylko komfortowe, ale również nieuciążliwe dla pozostałych pracowników? Warto wziąć pod uwagę kilka ważnych aspektów, aby tego rodzaju pomieszczenie socjalne mogło wykazywać same superlatywy.

Kącik bądź pokój kawowy mogą poprawić atmosferę pracy

Nie ma wątpliwości, że chwila odprężenia od zawodowych obowiązków w towarzystwie pysznej kawy może poprawić nastrój. Co więcej, właśnie przy kawie toczą się niejednokrotnie nie tylko te towarzyskie, ale również służbowe rozmowy w zawodowych strukturach. Warto, aby bez względu na cel picia kawy w pracy, taki rytuał mógł odbywać się w przyjemnych okolicznościach.

Jak stworzyć odpowiedni kącik kawowy w biurze?

Kawowy pokój powinien zostać zorganizowany przede wszystkim w dużej odległości od stanowisk pracy. Chodzi głównie o to, aby chwila wytchnienia dla jednych, nie przyczyniała się do tworzenia dyskomfortu dla drugich. Odgłosy mielenia kawy czy spieniania mleka mogą być nieco uciążliwe. Kącik kawowy w biurze najczęściej organizowany jest w kuchni, co jednocześnie zapewnia właściwe warunki w zakresie utrzymania odpowiedniej higieny, zgodnie z przepisami BHP.

Wyposażenie kącika kawowego w firmie

Priorytetem jest oczywiście dobrej klasy ekspres do kawy, natomiast zawsze warto uwzględnić inne wyposażenie, które pozwoli stworzyć idealny pokój kawowy. Przydadzą się również kubki, filiżanki, łyżeczki i spodeczki oraz meble, które pozwolą raczyć się aromatycznym napojem w pełnej wygodzie.

Automat do kawy

W biurze przyda się profesjonalny ekspres do kawy, który będzie miał odpowiednie moce przerobowe. Świetnie sprawdza się automat, który pozwala przyrządzić jednocześnie dwie kawy, co oszczędza sporo czasu. Ponieważ każdy pracownik może wykazywać inne preferencje w zakresie picia konkretnego rodzaju kawy, dobrze, jeśli ekspres posiada opcje przyrządzania co najmniej kilku podstawowych typów, jak cappuccino, espresso czy latte. W dobrym tonie jest ustawienie przy ekspresie cukiernicy, mleka oraz delikatesowych ciasteczek i dbanie o uzupełnianie tego rodzaju dodatków do kawy.

Krzesła i stoliki

Ponieważ kawa w pracy bardzo często jest pita przy okazji spożywania lunchu bądź w czasie rozmowy ze współpracownikiem, kawowy pokój powinien być dodatkowo wyposażony w wygodne krzesła oraz niewielkie stoliki. Zaleca się, aby w pełnym komforcie mogły przebywać przy nim co najmniej dwie osoby.

Przestrzeń na indywidualny relaks i pracę

Przerwa na kawę to nierzadko idealny czas na odpoczynek od zawodowych wyzwań. Aby pauza rzeczywiście mogła zrelaksować, zaleca się wyposażyć pokój w ergonomiczne fotele. Takie meble są nie tylko doskonałe pod względem wygody, ale zawsze wprowadzają do strefy odprężenia nieco wyrazistości, a ich design pozytywnie wpływa na atmosferę. W kąciku kawowym idealnie sprawdzą się również tapicerowane krzesła czy miękkie sofy.

Jak wybrać kawę do biura?

Zaleca się, aby pokój kawowy był wyposażony w co najmniej trzy różne rodzaje kaw, dzięki czemu każdy pracownik będzie mógł wybrać odpowiednie dla siebie ziarna, aby przyrządzić ulubiony napój.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co myślisz?

Avatar of Redakcja zWeb.pl

Napisane przez Redakcja zWeb.pl

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

pexels karolina grabowska 7876050

Jak podzielić majątek po rozwodzie?

zarabianie online1

Etat to dziś za mało. Co robić i jak zarobić więcej?