Jak wybrać system ERP, który zautomatyzuje politykę kadrową firmy?

20220622131238 pexels photo 90333.jpeg

Wdrażanie nowoczesnych rozwiązań informatycznych jest obecnie podstawą efektywnego systematyzowania procesów zachodzących w firmie. Oprogramowanie ERP (z ang. Enterprise Resource Planning) to narzędzie, które usprawnia wewnętrzną polityką przedsiębiorstwa. Program zapewnia kompleksową pomoc w monitorowaniu procesów – od obsługi kadrowo-płacowej po wsparcie działań sprzedażowych i zakupowych. Narzędzie umiejętnie raportuje i analizuje dane, poprawiając sprawność i efektywność przepływu informacji w obrębie każdego z działów przedsiębiorstwa. Jeżeli zastanawiasz się, jak wybrać system ERP dla Twojej firmy, zapoznaj się z poniższymi wskazówkami.

 

Jak wybrać system ERP? 5 kryteriów, które warto uwzględnić

Rynek IT jest bogaty w szereg rozwiązań informatycznych, pomagających w digitalizacji firmowych procesów wewnętrznych. Warto zdecydować się na system ERP, który posłuży przedsiębiorstwu przez wiele lat bez konieczności zmiany. Przed jego wdrożeniem należy więc przeanalizować kilka z najważniejszych czynników, które spełniać powinno oprogramowanie kadrowo-płacowe:

1. Bogactwo funkcjonalności

Jak wybrać system ERP, który dostarczy firmie niezbędne udogodnienia? Kluczową cechą produktu są rozbudowane, regularnie modernizowane moduły. Coraz częściej narzędzia działają w modelu Software as Service. System obsługiwany w chmurze poddawany jest cyklicznym aktualizacjom, przez co nabywca ERP ma pewność, że wszystkie podejmowane przez niego działania są zgodne z panującymi regulacjami prawnymi.

 

2. Przystępny design

Zastanawiasz się, jak wybrać system ERP o intuicyjnej budowie? Minimalistyczny design to jeden z kluczowych elementów, który wpływa na wygodną, bezproblemową obsługę oprogramowania.

 

3. Renoma marki

Warto zdecydować się na program, którego twórcy od lat prężnie działają na rynku IT. Wybór doświadczonego producenta minimalizuje ryzyko zakupu wadliwego narzędzia, pozwalając klientowi uniknąć ewentualnych wydatków, związanych z naprawą systemu lub przejściem na narzędzie innego producenta.

 

4. Elastyczność proponowanych rozwiązań

Narzędzia ERP powinny być dopasowane do różnych branż, bez względu na ich specyfikację czy ilość osób zatrudnionych. Warto wybrać system, który radzi sobie z obsługą nawet najbardziej problematycznych procesów.

 

5. Cena i koszt wdrożenia

Już na początku warto przeanalizować stosunek oferowanych funkcjonalności do ceny narzędzia. W przypadku programu o intuicyjnej budowie ewentualne szkolenia pracowników ograniczone zostają do minimum, pozwalając zaoszczędzić przedsiębiorcy zbędne wydatki. Decydując się na model SaaS, firma nie ponosi również kosztów, związanych z utrzymywaniem specjalnie przystosowanej infrastruktury informatycznej.

Jak wybrać system ERP, który najlepiej sprawdzi się w Twojej firmie?

Będąc już świadomym bogactwa funkcjonalności narzędzi ERP, zastanów się, które z proponowanych udogodnień przydadzą się Twojej firmie. Warto poddać analizie procesy zachodzące w przedsiębiorstwie, szczególnie skupiając się na tych, które faktycznie wymagają poprawy. Przed wdrożeniem systemu ERP dobrym rozwiązaniem jest wcześniejsze ustalenie celów, jakie firma osiągnąć powinna w przyszłości. Uporządkowanie zebranych danych? Uzyskanie przewagi konkurencyjnej? Pomoc w usprawnieniu obiegu dokumentów? Tak przeprowadzona analiza pomoże odpowiedzieć na pytanie, jak wybrać system ERP, który najlepiej sprawdzi się w Twoim przedsiębiorstwie.

 

Poznaj najwyżej oceniany program kadrowo-płacowy w Polsce – Teta HR

Grupa Unit4 przoduje w rankingach najlepszych producentów rozwiązań ERP. Teta Unit4 od wielu lat automatyzuje politykę kadrową polskich przedsiębiorstw. System na bieżąco aktualizuje nowelizacje prawne, umożliwia integrację z innymi programami, optymalizuje szereg procesów wewnętrznych firmy. To tylko nieliczne z modułów, jakie oferuje narzędzie od Unit4. Odwiedź stronę internetową producenta i poznaj oprogramowanie ERP, któremu zaufały największe polskie przedsiębiorstwa.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co myślisz?

Avatar of Redakcja zWeb.pl

Napisane przez Redakcja zWeb.pl

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

markowy zegarek z japonii scaled

Markowy zegarek z Japonii – jaki wybrać?

kociol warzelny 1

Kocioł warzelny – co to jest?