Jak walczyć z niedoskonałościami skóry twarzy i ciała?

isolated shot pleasant looking young woman wears white turtleneck has hair bun looks with calm facial expressions poses against pink background

Wiele osób boryka się z niedoskonałościami skóry występującymi zarówno na twarzy jak i na ciele. Każdy z nas jako niedoskonałość dostrzega u siebie inne cechy, jedni zmarszczki, inni suchość skóry a jeszcze inni cellulit. Jak walczyć z niedoskonałościami twarzy i ciała? Czy jest skuteczny sposób na pozbycie się kompleksów?

Niedoskonałości skóry twarzy i ciała

Powszechnie przyjęło się, że niedoskonałości skóry występują głównie u nastolatków i są to problemy z cerą takie jak: trądzik, zaskórniki i przebarwienia. Jednak każda osoba inaczej odbiera swój wygląd skóry i przypisuje sobie niedoskonałości. Dodatkowo w każdym wieku zmagamy się z innym typem niedoskonałości. Dla nastolatka będzie to trądzik, dla młodej mamy rozstępy, dla osoby dojrzałej zmarszczki i wiotkość skóry.

Do niedoskonałości pojawiających się na twarzy zalicza się oznaki starzenia skóry takie jak: zmarszczki, cienie i opuchlizna pod oczami, wiotkość skóry, bruzdy, przebarwienia ale również trądzik, zaskórniki, blizny, suchość skóry, matowość, poszarzały koloryt, nadmierne przetłuszczanie skóry, rozszerzone naczynka, nadmierne owłosienie.

Do niedoskonałości ciała zalicza się nadmiar tkanki tłuszczowej, wiotkość skóry, cellulit, rozstępy, nadmierne owłosienie.

Jak walczyć z niedoskonałościami twarzy i ciała?

Kiedy domowa pielęgnacja przestaje wystarczać, warto sięgnąć po pomoc profesjonalne gabinety medycyny estetycznej i kosmetologii, w których pod okiem specjalisty można zredukować wiele niedoskonałości twarzy i ciała. Przed przystąpieniem przeprowadzana jest konsultacja z kosmetologiem lub lekarzem w celu dobrania najodpowiedniejszej terapii na dany problem skóry.

Najczęściej klientki zgłaszają się do salonów w celu redukcji oznak starzenia i szukają zabiegów pod oczy na zmarszczki, wokół ust, redukujące wiotkość skóry, rozjaśniające przebarwienia i redukujące trądzik i blizny. Do najpopularniejszych zabiegów należą: toksyna botulinowa, stymulatory tkankowe, zabiegi laserowe i zabiegi z użyciem kwasów.

W przypadku niedoskonałości ciała najczęściej klientki szukają zabiegów na cellulit, tkankę tłuszczową oraz rozstępy. Do zabiegów redukujących te niedoskonałości należą icoone, fala uderzeniowa, lipoliza iniekcyjna i karboksyterapia.

Artykuł powstał w ramach płatnej współpracy z RosaMed Clinic.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Avatar of Redakcja zWeb.pl

Napisane przez Redakcja zWeb.pl

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

poranne przygotowania do dnia w lazience

Jak golić twarz bez podrażnień?

tarcza do strzelania na strzelnicy

Cennik strzelnic. Ile kosztuje strzelanie na strzelnicach Krakowie?