Jak golić twarz bez podrażnień?

poranne przygotowania do dnia w lazience

Dla wszystkich mężczyzn, którzy lubią gładkie policzki, codzienne golenie twarzy to wręcz rutyna. Jednakże to, jak prawidłowo golić twarz, by nie powstawały podrażnienia, dla wielu panów pozostaje niewiadomą. Warto mieć na uwadze, że czasem podrażnienia po goleniu mogą okazać się potencjalnie niebezpieczne. Jak prawidłowo golić twarz, by uniknąć stanów zapalnych? Na co zwrócić uwagę przy prawidłowej pielęgnacji? Podpowiadamy.

Podrażnienia po goleniu twarzy – dlaczego występują?

Podrażnienia po goleniu to powszechny problem, który dotyka zarówno mężczyzn jak i kobiet. Bolesne ranki na skórze najczęściej pojawiają przez zbyt intensywne i szybkie ruchy maszynką po niedostatecznie naprężonej skórze. Prowadzi to do ścięcia nie tylko włosków, ale także wierzchniej warstwy naskórka. Skutkuje to nieprzyjemnym uczuciem swędzenia i pieczenia, a także w przypadku wrażliwej skóry, pojawieniem się zaraz po goleniu zaczerwienienia lub wysypki. Do powstawania podrażnień mogą przyczyniać się także źle dobrane kosmetyki, które wywołują uczucie ściągnięcia skóry.

Proces golenia twarzy – czy ma wpływ na występowanie podrażnień skóry?

Choć wielu panów nie przywiązuje zbytniej uwagi do procesu golenia twarzy w rzeczywistości niektóre popularne nawyki mają ogromne znaczenie i w bezpośredni sposób przyczyniają się do powstawania podrażnień czy problemów z wrastającymi włoskami. Co zwiększa ryzyko podrażnień?

  • usuwanie zarostu bez wcześniejszego mycia twarzy;
  • tępa maszynka, która nie ścina włosków, a jedynie szarpie skórę;
  • nieprawidłowy kierunek golenia;
  • stosowanie mydła zamiast pianki lub żelu do golenia;
  • nie stosowanie kosmetyków po goleniu.

Czy można uniknąć podrażnień po goleniu twarzy? Poradnik prawidłowej pielęgnacji

Chcąc zminimalizować ryzyko podrażnień przy usuwaniu zarostu warto zadbać zarówno o stosowanie odpowiedniej pielęgnacji skóry twarzy jak i samo golenie. Przede wszystkim niezależnie od tego, czy chętniej korzystasz z maszynek z wymiennymi ostrzami, czy sprawia Ci większą przyjemność golenie maszynką jednorazową lub golarką elektryczną, pamiętaj, że ostrza maszynki muszą być czyste i w dobrej kondycji. Tępe, zużyte ostrza nie tylko zwiększają ryzyko zacięć, ale także mogą powodować podrażnienia skóry Twojej twarzy i przyczyniać się do wrastania włosków.

Zanim przystąpisz do usuwania włosków warto wcześniej zmiękczyć zarost. Golenie bez podrażnień możliwe jest przede wszystkim wtedy, gdy zarost nie stawia oporu. Warto sięgnąć po dedykowane dla mężczyzn kosmetyki do golenia takie jak żel czy pianka. Świetnie sprawdzą się zwłaszcza produkty z serii NATURA SIBERICA dostępne w drogerii internetowej Boneto. Są pozbawione drażniących substancji, a dodatkowo zawierają naturalne składniki, które zabezpieczają powierzchnię skóry, nawilżają ją i chronią przed ewentualnymi podrażnieniami czy zacięciami. Użycie dedykowanego kosmetyku zapewnia ponadto płynniejszy poślizg maszynki przez co golenie zarostu staje się znacznie szybsze i łatwiejsze. Pamiętaj, by przesuwać ostrze maszynki zawsze zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa, nigdy pod włos czy w poprzek włosa. Golenie twarzy pod włos może powodować podrażnienia i zwiększać ryzyko wrastających włosków.

Męska pielęgnacja twarzy nie kończy się w momencie odłożenia maszynki i zmyciu resztek pianki czy żelu z twarzy. Jeśli chcesz zabezpieczyć delikatną skórę przed podrażnieniami i wspomóc jej procesy regeneracyjne, warto potraktować twarz zaraz po goleniu balsamem kojącym. Dobrym wyborem jest tu balsam Homme Sensi Baume VICHY, również dostępny w drogerii Boneto. Ma działanie wzmacniająco-kojące, a zawarte w nim składniki aktywne wspierają odbudowę naruszonych komórek skóry.

Golenie twarzy bez podrażnień – podsumowanie

Osiągnięcie idealnie gładkiego efektu podczas golenia twarzy jest możliwe bez negatywnych skutków w postaci wrastających włosków czy podrażnień. Kluczowa jest oczyszczona skóra, ale równie ważne są także dobrze dobrane kosmetyki do golenia i prawidłowy kierunek usuwania zarostu. Dzięki temu zminimalizujesz ryzyko powstawania podrażnień, a skóra Twojej twarzy będzie jędrna, dobrze nawilżona i w doskonałej kondycji.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co myślisz?

Avatar of Redakcja zWeb.pl

Napisane przez Redakcja zWeb.pl

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

scarpa alpinsport

Scarpa: Kiedy komfort spotyka wytrzymałość w świecie przygód

isolated shot pleasant looking young woman wears white turtleneck has hair bun looks with calm facial expressions poses against pink background

Jak walczyć z niedoskonałościami skóry twarzy i ciała?