Huawei. Robert Lewandowski zrywa umowę z Chińską korporacją

2cf71e2665d43348a82bwidescreen

Huawei miał zapewniać Rosjanom sprzęt elektroniczny, a także wspierać ich w walce z atakami cybernetycznymi, przeprowadzanymi przez „zachodnich” hakerów. Chiński gigant miał brać więc czynny udział w agresji na Ukrainę, którą Lewandowski zdecydowanie potępił.

Huawei nie będzie już reprezentowane w Europie przez najlepszego strzelca Bundesligi. Robert Lewandowski postanowił zrezygnować ze współpracy z chińską korporacją, która w ostatnich dniach była łączona z wojną na Ukrainie.

Jako jeden z pierwszych piłkarzy światowego formatu wsparł ofiary rosyjskiego ataku i otwarcie się z nimi solidaryzował. Opublikował w swoich mediach społecznościowych wpis, w którym stwierdził, że „nie może udawać, że nic się nie dzieje”.

Zobacz również: Robert Lewandowski pokazał siostrę. Ale oni są do siebie podobni!

Robert Lewandowski pochwalił się na Instagramie talentem córki.

Pochwalił również działania PZPN, dążące do tego, by nie rozgrywać barażowego meczu z reprezentacją Rosji. Był też jedynym piłkarzem Bayernu Monachium, który w meczu z Eintrachtem Frankfurt miał na ramieniu opaskę w ukraińskich barwach narodowych.

Informacja o współpracy firmyz Rosją pojawiła się w jednym z chińskich portali, a następnie została przedstawiona przez dziennik „Daily Mail”. To właśnie ta sytuacja miała wpłynąć na decyzję Roberta Lewandowskiego, który najwidoczniej nie chce być kojarzony z korporacją, która pomaga w inwazji na Ukrainę.

Jednocześnie trzeba zaznaczyć, że Huawei Mobile Poland zdążyło zaprzeczyć tej informacji:

Huawei. Robert Lewandowski zrywa umowę z z Chińską korporacją

Robert Lewandowski nie jest już ambasadorem Huawei

O tym, że Lewy zerwał współpracę , poinformował na portalach społecznościowych Dariusz Faron z Magazynu WP i Sportowych Faktów. Informację tę potwierdził serwisowi Business Insider Polska Tomasz Zawiślak, menadżer kapitana polskiej reprezentacji w piłce nożnej.

Chyba wszyscy wiemy, dlaczego Robert Lewandowski podjął taką decyzję. Jak pisaliśmy wcześniej, w sieci pojawiły się (niepotwierdzone) informacje o rzekomej współpracy Huawei z Rosją w celu stabilizacji rosyjskiego internetu po licznych atakach hakerskich, choćby ze strony Anonymous.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co myślisz?

Avatar of Redakcja zWeb.pl

Dodane przez Redakcja zWeb.pl

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

05a8e16fec61a03fdbdbwidescreen

Czy Avatar 2 będzie jeszcze w tym roku?

Devel

Devel Sixteen prędkość maksymalna – 550 km/h