Dlaczego dajemy sobie prezenty na święta? 

glowne paczki swiateczne dla pracownikow sb

Święta niosą ze sobą radość, ciepło i magię. Już w okresie dzieciństwa kojarzyliśmy je z błogim czasem, wypełnionym miłością, zapachem pomarańczy i blaskiem świec. Pod pięknie ozdobioną choinką nigdy nie mogło zabraknąć świątecznych prezentów i rozmaitych słodyczy. Skąd wzięła się tradycja wręczania upominków na Gwiazdkę? Dlaczego tak bardzo lubimy dostawać prezenty?

Skąd w ogóle wzięły się prezenty?

Zwyczaj obdarowywania innych osób upominkami sięga swoimi początkami najodleglejszych czasów. To nieodzowny element wielu kultur, praktykowany na całym świecie. Początkowo wręczanie prezentów nie miało bezinteresowanego charakteru, gdyż było swego rodzaju kartą przetargową mającą na celu zapobieganie konfliktom, czy po prostu opierało się na wymianie dóbr. Jak wiemy, dawanie sobie podarunków potrafi zdziałać cuda – zacieśnia więzi społeczne, wzbudza szacunek, wpływa pozytywnie na relacje międzyludzkie.

Kiedy zaczęła się chrześcijańska tradycja wręczania upominków na święta?

Moment obdarowywania się świątecznymi prezentami narodził się wraz ze świętym Mikołajem, który nota bene był prawdziwą postacią i sprawował funkcję biskupa prowadzącego działalność charytatywną. Był osobą szczodrą i chętnie pomagał potrzebującym i biednym osobom, dlatego m.in. od trzystu lat czcimy jego pamięć i pielęgnujemy tradycję wręczania sobie świątecznych podarunków 6 grudnia.

Magia skryta w świątecznych prezentach

Magia skryta w świątecznych prezentach

W Polsce od lat toczone są liczne debaty na temat tego, kto przynosi świąteczne prezenty. Jedni uważają, że za przyniesieniem upominków stoi Gwiazdor, drudzy, że Aniołek, inni zaś sądzą, że jest to Mikołaj lub Dzieciątko. Jednak mało istotne jest to, kto prezenty przynosi – ważna natomiast jest pamięć o najbliższych i szczera chęć sprawienia im radości. I właściwie to na tym polega cały czar — obdarowywanie innych prezentami sprawia nieraz większą frajdę niż ich dostawanie. Dając coś bliskim, czujemy się lepsi i spełnieni, a ich szczery uśmiech na twarzy jest dla nas największą wartością. Świąteczne upominki kryją w sobie niezwykłą magię — dzięki nim możemy wyrazić więcej, niż byśmy chcieli. Wręczając prezenty, możemy okazać sympatię, szacunek, wdzięczność, czy w ten sposób podziękować. Prezenty na święta są idealną okazją do tego, aby pokazać swoim najbliższym, pracownikom lub klientom firmy ile dla nas znaczą i jak bardzo są dla nas ważni.

Idą święta, czyli co podarować bliskim na Gwiazdkę?

Idą święta, czyli co podarować bliskim na Gwiazdkę?

Prezenty potrafią sprawić radości co niemiara. Spowodowane jest to tym, że nie dostajemy ich codziennie i bez powodu. Zazwyczaj wręczamy je z okazji urodzin, ślubu, rocznicy, czy awansu lub na święta. A skoro mowa o świętach – to, co warto kupić swoim bliskim, aby mogli w praktyczny sposób wykorzystać podarunek? Naszym zdaniem niezawodnym prezentem, który od wielu lat zbiera przychylne opinie, są uniwersalne paczki świąteczne wypełnione doskonałymi smakołykami. To, coś, na co warto postawić w te święta. Zestawy świąteczne to gotowe prezenty, które elegancko się prezentują i przygotowane zostały z największą starannością. Mieszczą w sobie wyjątkowe rarytasy, którym ciężko odmówić. Wysokiej klasy paczki świąteczne dostępne są w sklepie internetowym Schronisko Bukowina, gdzie znaleźć można regionalne przysmaki takie jak: domowe przetwory, konfitury, czy owocowe syropy z prostym, naturalnym składem. W zestawach kryją się również miody, masła orzechowe, słodycze i wyborne trunki.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co myślisz?

Avatar of Redakcja zWeb.pl

Napisane przez Redakcja zWeb.pl

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

glowne 20221124153130 g229d28eb7b5e3a9ef6c3d716cb1afb23a093e1cfe5d4dc2383e389f0704c072e80f6384e328316cbd5752e181fd623e971cd83955175f875dfccdb51957b0684 640.jpg

Windykacja – kiedy warto z niej skorzystać? Zalety i rodzaje windykacji

glowne 20221124225858 g12f1288b7b6babe6cca7c0e111dbddb87883692cce2f8f3b14eed0ccfb3018013e8a1c17729c2e4067511d186139ff7e 640.jpg

Na co zwracać uwagę przy wyborze stomatologa?