Ciekły azot zawdzięcza popularność swoim wyjątkowym właściwościom. Ciecz kriogeniczna znajduje zastosowanie już nie tylko w dermatologii czy przemyśle spożywczym, ale także w laboratoriach biologicznych, gdzie szczególnie ważny jest sposób przechowywania i transportu gazu. W tej roli doskonale sprawdzają się naczynia kriogeniczne. Chcesz wiedzieć, czym powinny wyróżniać się dewary biologiczne? Czytaj dalej i sprawdź, na co zwracać uwagę podczas wyboru.
Dewary biologiczne, czyli co?
Naczynia biologiczne to wyspecjalizowane zbiorniki do przechowywania i transportu zamrożonych materiałów, takich jak gamety, komórki, tkanki, narządy czy nasienie. Pojemniki zbudowane są z dwóch ścianek, między którymi znajduje się próżnia techniczna. Takie dewary dodatkowo zostały wyposażone w specjalne wewnętrzne zasobniki, w których umieszcza się materiał badawczy. Kanistry są zawieszone na pierścieniu otaczającym wlot do naczynia. Tego typu zbiorniki wykonane są z wysokiej jakości materiałów, które wyróżniają się wytrzymałością i odpornością na uszkodzenia. Pojemniki do ciekłego azotu mogą mieć różne formy i pojemności, co pozwala dopasować naczynia do potrzeb danego laboratorium.
Na co zwracać uwagę wybierając dewary biologiczne?
Dobrej jakości dewary biologiczne muszą cechować się kilkoma ważnymi elementami. Dzięki temu umożliwią bezpieczne posługiwanie się ciekłym azotem. Sprawdź, czym powinien wyróżniać się profesjonalny pojemnik do przechowywania i transportu tkanek, a także innych materiałów.
1. Jakość wykonania
Naczynia kriogeniczne muszą być wykonane z należytą starannością i dbałością o najmniejsze szczegóły. Doskonałym wyborem będą dewary aluminiowe, które doskonale radzą sobie z mrożącym zimnem cieczy kriogenicznej. Takie zbiorniki można znaleźć między innym w ofercie sklepu online https://www.cryogenshop.pl/. Są to produkty oparte na technologii amerykańskiej firmy MVE.
2. Wytrzymałość i solidność
Zbiorniki na ciekły azot powinny być odporne na działanie czynników zewnętrznych, uderzenia i wstrząsy.
3. Izolacja cieplna
Wysokiej jakości dewary wyróżniają się doskonałą izolacją cieplną. Dzięki temu pozwalają na magazynowanie materiału przez dłuższy czas niż przy użyciu innych metod.
4. Atesty i certyfikaty
Naczynia kriogeniczne muszą mieć niezbędne atesty i certyfikaty. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że zaopatrujesz się w produkt doskonałej jakości, w którym materiał biologiczny nie ulegnie uszkodzeniu.
5. Gwarancja
Dewary powinny mieć dwuletnią gwarancję na izolację.
Komentarze