Taśmy klejące jedno i dwuwarstwowe

tasmyjednostronne

W taśmach klejących jedno- i dwustronnych stosowane są różne kleje, w zależności od zastosowania i warunków pracy. Materiał ten może być stosowany na różnych powierzchniach i w zależności od rodzaju powierzchni powinniśmy wybrać odpowiednią taśmę. Same kleje są bardzo złożone, ale możemy sklasyfikować kleje na trzy grupy: kauczukowe, akrylowe i silikonowe.

Taśmy z klejem kauczukowym

Taśmy samoprzylepne z klejem z kauczuku syntetycznego i naturalnego są używane od dłuższego czasu. Ma on doskonałą cechę szybkiej aplikacji, w wyniku czego większość taśm do pakowania kartonów wykorzystuje kauczuk. Ostateczna siła wiązania kleju jest niższa niż w przypadku klejów akrylowych, jednak jest on tańszy od wszystkich klejów. Starzenie się pod wpływem warunków zewnętrznych – promieniowania UV i temperatury – jest w największym stopniu dla wszystkich klejów największym problemem.

Taśmy z klejem akrylowym

Zastosowanie klejów akrylowych zmieniło sposób łączenia powierzchni materiałów. Kleje akrylowe są obecnie stosowane w przemyśle do połączeń montażowych, zwykle w miejsce połączeń stałych (nitowanie, spawanie, śruby itp.). Kleje te znane są ze swojej odporności na warunki atmosferyczne. Niektóre z nich nadają się do powierzchni o niskiej energii powierzchniowej (LSE), są ognioodporne, skutecznie uszczelniają powierzchnie, tłumią drgania i naprężenia.

Taśmy z klejem silikonowym

Materiały pokryte gumą łączy się za pomocą wąskiej grupy produktów zwanych taśmami silikonowymi. Ich parametry temperaturowe wahają się od -40°C do ponad 250°C, są odporne na warunki zewnętrzne, grzyby i pleśń. Jest łatwo usuwalny z powierzchni.

Wybór odpowiedniej taśmy uzależniony jest od powierzchni jaką chcemy połączyć. Jeśli szukasz firmy oferującej wysokiej jakości taśmy sprawdź ofertę https://www.wps.pl/

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co myślisz?

Avatar of Redakcja zWeb.pl

Napisane przez Redakcja zWeb.pl

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

tank with liquid nitrogen for storing embryos for ivf in the clinic close up

Czym powinny wyróżniać się dewary biologiczne?

kor8.sklepyotwartewkazdaniedziele

Jak znaleźć otwarty sklep spożywczy Żabka w pobliżu miejsca zamieszkania?