Zaczynasz remont? Zaplanuj, co zrobisz z odpadami

eko logis2

Jedną z najważniejszych rzeczy, którą należy rozważyć przed rozpoczęciem remontu, jest to, co zrobić z pojawiającymi się odpadami. Tych, nawet przy niewielkim remoncie, może być całkiem sporo. Oto możliwości, które masz.

Samodzielny wywóz odpadów na wysypisko

W głowie osób planujących remont mieszkania lub domu często pojawia się pytanie: co z zebranymi odpadami zrobić? Jedną z możliwości jest samodzielny wywóz śmieci na wysypisko lub lokalnego punktu odbioru odpadów komunalnych. Niestety, nie jest to najlepsze rozwiązanie – i to z kilku powodów.

Przede wszystkim wymaga to zaangażowania czasowego. Przewiezienie nawet kilkuset kilogramów – a w przypadku przeciętnego remontu powstaje nawet kilka ton śmieci – wymaga przynajmniej kilkunastu transportów. Może to więc oznaczać, że na pozbycie się odpadów budowlanych poświęcisz cały dzień.

Dodatkowo w większości gmin działają już tylko punkty selektywnego zbierania odpadów komunalnych, gdzie obowiązuje segregacja śmieci. Może oznaczać to, że dostarczone przez Ciebie odpady, w których znajdują się również elementy metalowe, szkoło oraz fragmenty ścian GK nie będą mogły trafić do jednego kontenera. W praktyce oznacza to konieczność segregacji zebranych wcześniej odpadów – a to znów wymaga poświęcenia czasu.

Na szczęście są skuteczniejsze sposoby na usunięcie odpadów budowlanych.

Kontener na odpady budowlane

Jeśli rozpoczynasz remont lub urządzasz mieszkanie, prawdopodobnie będziesz potrzebować miejsca na składowanie odpadów budowlanych. Rodzaj wybranego pojemnika zależeć będzie przede wszystkim od tego, ile gruzu powstanie podczas realizacji projektu. Jeśli planujesz remont, którego efektem będą potłuczone płytki, elementy ścian kartonowo-gipsowych lub złom, potrzebny będzie Ci większy kontener na odpady.

Z wynajęciem takiego kontenera nie powinno być większego problemu. Udostępniają je zarówno firmy zajmujące się gospodarką odpadami, jak i przedsiębiorstwa budowlane. Dzięki nim nie musisz przykładać wielkiej wagi do segregacji powstających w czasie remontu śmieci – wszystkie mogą trafić w jedno miejsce.

Profesjonalny wywóz odpadów

Profesjonalny wywóz gruzu w Kiełczowie i okolicach prowadzi firma Skiprex, która oferuje kontenery na odpady w wielu wariantach – od kilku do kilkunastu m³ i więcej. Możemy to również zamówić kontener na odpady zmieszane, do którego wyrzucimy większość śmieci powstałych podczas prac.

Korzystanie z usług profesjonalnej firmy zajmującej się wywozem odpadów budowlanych ma wiele zalet. Oto kilka z nich:

  • Mokre materiały, takie jak beton, mogą być niezwykle ciężkie i trudne do przemieszczania. Ich samodzielna utylizacja jest więc kłopotliwa.
  • Skorzystanie z usług profesjonalistów jest w rzeczywistości tańsze niż samodzielny wywóz odpadów. Wykonywanie tej czynności we własnym zakresie wymaga inwestycji w pojemniki na odpady, kontenery oraz paliwo.
  • Oszczędność czasu. Segregacja odpadów, a następnie przetransportowanie ich na wysypisko zajmuje dużo czasu – a ten można spożytkować znacznie lepiej w czasie trwania remontu.

To oczywiście nie wszystkie zalety, które oferuje korzystanie z usług firm zajmujących się wywozem odpadów budowlanych. Więcej ich poznasz, kontaktując się z pracownikami firmy https://skiprex.com/,dostarczającej kontenery dla firm i osób prywatnych, zwykle jeszcze w dzień zamówienia.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co myślisz?

Avatar of Redakcja zWeb.pl

Napisane przez Redakcja zWeb.pl

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

hydraulika

Viessmann, Danfoss, Grundfos – artykuły instalacyjne w hurtowni hydraulicznej Proterm!

glówne 20220711114818 pexels photo 362216.jpeg

Jak postępować z ekspresem do kawy