Temat religii na maturze? „Jedno z dyskutowanych rozwiązań”

Temat religii na maturze

Dariusz Piontkowski, wiceminister edukacji, przyznał, że jest to jeden z postulatów, którzy zgłaszany jest przez Kościół. Jak dodał w rozmowie z Radiem ZET, jest to pomysł warty rozważenia, gdyż pojawia się od dłuższego czasu.

Powracający temat religii na maturze

Na portalu TVN24 ukazał się na początku lutego obszerny materiał o maturze z religii – temat ten wraca regularnie od lat i zgodnie z przytoczonymi przez autorkę tekstu wypowiedziami, możliwe, iż to właśnie minister Przemysław Czarnek doprowadzi do tego, że Kościół katolicki doczeka się w końcu matury z religii. Minister mógł rozmawiać o tym z przedstawicielami Kościoła na spotkaniu 8 stycznia na Jasnej Górze, chociaż oficjalnie nikt tego nie potwierdza.

„Przedstawiciele KEP przybliżyli kierownictwu MEiN swoje dotychczasowe wystąpienia do MEN” – poinformowała TVN24 Justyna Sadlak z biura prasowego resortu edukacji. Jak przypomina portal, od lat wystąpienia te zawierały wątek matury z religii.

Jeden ze współpracowników Przemysława Czarnka powiedział dziennikarce TVN24, że minister jest zdeterminowany, aby plan ten zrealizować. Z kolei wiceminister Tomasz Rzymkowski oficjalnie przyznał, że jest za tym, aby wprowadzić maturę z religii.

Zobacz również; Lawina w Karkonoszach porwała dwóch skialpinistów. Jeden z nich niestety zmarł

– Uczniowie mogą dziś zdawać różne dodatkowe przedmioty, które niekiedy nawet nie są nauczane w szkole, jak choćby historię sztuki. A przecież egzamin z religii to byłby egzamin z zakresu wiedzy teologicznej, nauki, którą mamy w Polsce również na poziomie akademickim – tłumaczył.

Według scenariusza nakreślonego przez TVN24 matura z religii mogłaby stać się faktem w 2024 r., jeśli Kościół dopełni na czas wszystkie formalności, m.in. przygotuje wymagania egzaminacyjne. Wiceminister Rzymkowski uważa, że w prace powinni zaangażować się również przedstawiciele innych wyznań.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co myślisz?

Avatar of Redakcja zWeb.pl

Dodane przez Redakcja zWeb.pl

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

Lawina w Karkonoszach porwala dwóch skialpinistów

Lawina w Karkonoszach porwała dwóch skialpinistów. Jeden z nich niestety zmarł

Czy aborcja powinna być dozwolona

Sondaż na pytanie: Czy aborcja powinna być dozwolona?