Słuch o prezydencie Tanzanii John Magufuli zaginął już niemal 2 tygodnie temu

Prezydent Tanzanii John Magufuli jest w stanie krytycznym

Spekulacje o stanie zdrowia prezydenta Tanzanii pojawiły się po tym, jak przez dłuższy czas nie pokazywał się publicznie. Jak odnotowuje BBC, słuch o prezydencie zaginął już niemal dwa tygodnie temu. W tej sprawie nie wydano jednak żadnego oficjalnego komunikatu.

Lider tanzańskiej opozycji Tundu Lissu twierdzi jednak, że nieobecność prezydenta spowodowana jest chorobą. Jak donosi polityk, prezydent miał zostać przetransportowany samolotem do szpitala w Nairobi w Kenii, a następnie w stanie śpiączki zostać przewieziony do Indii. Dopytywany zarówno przez BBC, jak i Reutersa, stwierdził także, że prezydent jest w krytycznym stanie, a powodem tego jest COVID-19.

Rząd przechwala się inwestycją a 85% dała Unia.

Nawoływał do leczenia koronawirusa modlitwą i terapią ziołową

John Magufuli to jeden z najbardziej zagorzałych zwolenników luźnego podejścia do pandemii. Jak podkreślają zagraniczne media, znane są jego liczne wypowiedzi bagatelizujące koronawirusa, w których oznajmiał, że Tanzania świetnie radzi sobie z tym zagrożeniem.

Czytaj więcej…

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Avatar of Redakcja zWeb.pl

Napisane przez Redakcja zWeb.pl

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

174d3846e8a82952aaac4856753d

W Midlothian szczepili ludzi na koronawirusa powietrzem

jaroslaw kret o nowej partnerce

Jarosław Kret o swoim związku z uczestniczką „MasterChefa”