Rodzina założyciela Samsunga z gigantycznym podatkiem do zapłaty

e585f7c1e7c4c136b74a960d67b8

Rodzina zmarłego założyciela Samsunga – Lee Kun-hee, ma niecodzienny kłopot. Zwrócił się do niej koreański urząd skarbowy.

Musi zapłacić blisko 11 miliardów dolarów podatku od spadku po zmarłym. Tak astronomiczny rachunek przesłany przez koreański urząd skarbowy wynika z jednych z najwyższych na świecie stawek, jakie w tej dziedzinie obowiązują właśnie w ojczyźnie Samsunga. Założyciel technologicznego giganta, który z firmy lokalnej stał się jednych z potentatów globalnego rynku elektroniki, zmarł w wieku 78 lat w październiku 2020 roku.

Samsunga

Zobacz również: Microsoft przejmie współtwórcę Siri za blisko 20 mld dolarów

Inwestorzy Samsunga zaniepokojeni

Co ciekawe, informacja o ogromnym podatku naliczonym przez koreańską skarbówkę interesuje nie tylko rodzinę założyciela, ale również inwestorów. Obawiają się oni bowiem tego, że środki na spłatę zobowiązania spadkobiercy mogą chcieć pozyskać poprzez sprzedaż części swoich udziałów w firmie.

Zobacz również: Jest już wzór. Banknot 20 zł z Lechem Kaczyńskim

Obecnie jednak nie widać dużych ruchów na akcjach spółki technologicznej. Inwestorzy, aby dowiedzieć się, czy rodzina faktycznie postanowiła sprzedać udziały, będą musieli poczekać do opublikowania oficjalnych danych urzędu regulującego.

Polskie firmy zwiększą zatrudnienie w 2021 pomimo pandemii

Źródło informacji

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co myślisz?

Avatar of Redakcja zWeb.pl

Napisane przez Redakcja zWeb.pl

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

5 sposobów na lepsze radzenie sobie ze stresem

Zdrowie i 5 sposobów na lepsze radzenie sobie ze stresem

Jak dbać o cerę naczynkową? | Kobieta na Czasie

Cera naczynkowa. Jak o nią dbać i dobierać kosmetyki?