Recepta na antykoncepcję – teraz również online!

glówne 1. kobieta przyjmujaca tabletke dzien po scaled 1

Kobiety korzystające ze środków antykoncepcyjnych muszą za każdym razem otrzymać receptę od lekarza na ich wydanie. Niestety, wizyty co kilka miesięcy u ginekologa bywają kłopotliwe. Można jednak skorzystać z alternatywy, a dokładnie z recepty na antykoncepcję online. Wyjaśniamy, w jaki sposób można ją otrzymać!

 

Na czym polegają konsultacje medyczne online?

Coraz większym zainteresowaniem cieszy się obecnie wypisywanie recept przez internet, podobnie jak internetowe konsultacje medyczne, w trakcie których można otrzymać również zwolnienie lekarskie.

 

Konsultacje medyczne online prowadzone są w placówkach medycznych dostępnych przez internet, które oferują swoim pacjentom kompleksowe wsparcie w różnych przypadkach – także tych awaryjnych.

 

Aby wziąć udział w takiej konsultacji, wystarczy jedynie zapisać się na wizytę przez internet i wypełnić specjalny formularz medyczny. Wizyta lekarska online może odbyć się tego samego dnia!

 

Jak uzyskać receptę online na środki antykoncepcyjne?

W ramach konsultacji medycznych online można otrzymać również receptę na środki antykoncepcyjne, które regularnie stosowane mają na celu zapobieganie ciąży. Są to przede wszystkim pigułki antykoncepcyjne do stosowania doustnego, ale również inne środki, na przykład jak plastry albo krążki dopochwowe.

 

By otrzymać receptę internetową na środki antykoncepcyjne, wystarczy tylko wybrać placówkę medyczną online i zarejestrować się na wizytę. Wiele placówek nie wymaga nawet konsultacji lekarskiej, ponieważ recepta wypisywana jest na podstawie wcześniej wypisanego przez pacjenta formularza.

 

Wypisana jako e recepta antykoncepcja – receptyonline24.pl jest wtedy możliwa do zakupu w każdej aptece na terenie Polski.

 

Antykoncepcja awaryjna – najszybciej i najłatwiej przez internet

Warto wskazać, że recepty internetowe mogą być wykorzystane nie tylko w celu uzyskania antykoncepcji do stosowania profilaktycznego, ale również antykoncepcji awaryjnej, czyli tak zwanej tabletki „dzień po”.

 

Tabletka tego typu stosowana jest po niezabezpieczonym lub nieprawidłowo zabezpieczonym stosunku, na przykład po pęknięciu prezerwatywy czy zapomnieniu o wzięciu tabletki antykoncepcyjnej. Ma ona na celu niedopuszczenie do zapłodnienia i zagnieżdżenia się zarodka, ale nie powoduje ona poronienia.

 

W przypadku antykoncepcji awaryjnej liczy się czas, ponieważ najlepiej działa ona w ciągu pierwszych kilku dni po stosunku. Otrzymanie recepty online znacznie ułatwia wtedy wykupienie preparatu.

 

Jaka jest cena wypisania recepty przez internet?

Zazwyczaj trzeba liczyć się z wydatkiem od około 80 do 150 złotych zależnie od wybranej placówki medycznej online.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co myślisz?

Avatar of Redakcja zWeb.pl

Napisane przez Redakcja zWeb.pl

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

adobestock 96874062

Zastosowanie materiałów pęczniejących

glówne uszczelkazmikrogumyzklejem

Uszczelki na wymiar – zamów bezpośrednio u producenta!