Płytki heksagonalne – wszystko co trzeba o nich wiedzieć przed zakupem

plytki heksagonalne

Sześciokątna płytka to materiał wykończeniowy o nietypowym kształcie, który może stać się ozdobą każdego wnętrza. Dzięki niemu możesz wykończyć dowolną powierzchnię lub użyć do dekoracji. Ważne jest, aby przestudiować zalety i wady takiej powłoki, aby zrozumieć, jak prawidłowo zastosować płytki heksagonalne we wnętrzu.

Czym charakteryzują się płytki heksagonalne? – odpowiadamy

Płytka heksagonalna to sześciokątny element służący do wykończenia podłogi i ścian. Wydaje się to nietypowe, bo standardowa płytka ma kształt prostokąta lub kwadratu, a te wzory bazują na foremnym sześciokącie. Z reguły takie produkty są mniejsze niż inne rodzaje płytek. Do jego produkcji producenci wykorzystują głównie naturalne związki, które wlewa się do specjalnych form. Większość z tych modeli to wyroby ceramiczne. Sześciokątne wzory prezentują się ciekawiej niż inne rodzaje płytek.

Dlaczego płytki heksagonalne są warte uwagi – poznaj ich zalety

Sześciokątne elementy bardzo różnią się od pozostałych modeli. Dotyczy to głównie procesu stylizacji i walorów zewnętrznych. Niezwykły sześciokątny kształt jest obecnie zastępcą klasycznej prostokątnej lub kwadratowej ceramiki. Płytki heksagonalne podłogowe pozwalają na zastosowanie wielu opcji i sposobów układania nadając wnętrzu nietypowy styl. Dzięki nim możliwe jest wykończenie podłóg i ścian mieszkań wnętrzami o dowolnej orientacji stylistycznej. Producenci oferują szeroką gamę kolorystyczną.

Dodatkowo istnieje możliwość wyboru jako minimalnej wielkości płytek ok. 5 cm oraz większych przedmiotów o maksymalnym promieniu 15 cm. Jeśli chodzi o parametry techniczne modeli sześciokątnych, zależą one głównie od materiału użytego do ich produkcji. Dlatego płytka heksagonalna jest wykonana z wysokiej jakości gliny i przechodzi kilka cykli wypalania, ponieważ zmniejsza się jej kruchość. Ogólnie rzecz biorąc, taka powłoka, podobnie jak inne podobne modele, jest odporna na wilgoć, trwała i odporna na zużycie. Powłoka służy długo i jest odporna. Pełną ofertę płytek heksagonalnych znajdziecie na stronie sklepmo.pl/płytki-heksagonalne

Płytki heksagonalne podłogowe – przeczytaj przed zakupem

Płytki heksagonalne na podłodze mogą wyróżniać się w kilkoma cechami takimi jak:

  • Błyszcząca powłoka. Takie produkty we wnętrzu wyglądają bardzo jasno, ponieważ są pokryte szkliwem. Ta dodatkowa warstwa sprawia, że ​​płytka heksagonalna podłogowa jest bardziej wyrazista i jaśniejsza, a także nasyca i podkreśla jej kolor.
  • Matowe wykończenie. Jest to wzór płytek, który jest porowaty i nie przechodzi przez procedurę szklenia.
  • Polerowana płytka. To kolejny ciekawy rodzaj ceramiki heksagonalnej, która jest powłoką wykonaną według następującej technologii: kompozycja jest kalcynowana i czyszczona wierzchnia warstwa, a następnie polerowana.

Samodzielne układanie i instalacja płytek podłogowych heksagonalnych jest dość trudna. Płytki kwadratowe i prostokątne łatwo się łączy, mozaika heksagonalna wymaga już doświadczenia. Opracowanie konkretnego modelu to czasochłonny proces, ponieważ nawet montaż bez oglądania modelu zajmuje kilka razy więcej czasu niż układanie płytek o standardowych kształtach.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Avatar of Redakcja zWeb.pl

Napisane przez Redakcja zWeb.pl

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

opona5

Opony Voyager Summer 205/55 R16 91W – dobre ogumienie letnie z asymetrycznym bieżnikiem!

szafa do pokoju dzieciecego

Szafa dla dziecka – podpowiadamy, jak kupować by nie żałować