Pijany ksiądz spowodował wypadek i złamał kręgosłup

2dea637a7f04101a78550c6063aa

Pijany ksiądz spowodował wypadek. Do wypadku doszło kilka dni temu pod Włocławkiem. 10 listopada w Brześciu Kujawskim (woj. kujawsko-pomorskie) interweniowali strażacy i policjanci, po tym, jak auto wypadło z drogi, zniszczyło bariery ochronne przy drodze i dachowało. Kierowcą, sprawcą i ofiarą wypadku, okazał się katolicki ksiądz.

Pijany ksiądz złamał kręgosłup

Ksiądz

50-latek został ranny, z miejsca wypadku do szpitala przetransportowało go pogotowie ratunkowe. Na miejscu pracowali strażacy OSP Sokołowo, którzy wykonali dokumentację fotograficzną i donieśli o sprawie w swoich mediach społecznościowych. Winowajca podczas wypadku złamał kręgosłup, ale nie na tyle dotkliwie, by zostać sparaliżowanym.

Zobacz również: Rynek motocykli i motorowerów także w kryzysie

Policjanci zbadali księdza pod kątem zawartości alkoholu w organizmie. Okazało się, że miał aż 2,6 promila we krwi. Za przestępstwo odpowie teraz przed sądem, grozi mu więzienie i wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów na wiele lat.

„Jestem alkoholikiem, szukam ośrodka”

Jak pisze „Super Express”  był on terapeutą uzależnień i Diecezjalnym Duszpasterzem Trzeźwości. Zgodził się na rozmowę z dziennikiem, podczas której powiedział, że „mierzy się demonem uzależnienia”. Jak przyznał, incydenty z alkoholem miał już wcześniej. – Jestem alkoholikiem i terapeutą. Złamałem wszystkie zasady wymagane, by zachować trzeźwość. Chorowałem przez dwa tygodnie i na koniec zacząłem leczyć się alkoholem. Ksiądz i policjant to osoby zaufania publicznego, dlatego jestem na etapie szukania ośrodka uzależnień – powiedział „Super Expressowi”.

Źródło informacji -WPROST.PL

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co myślisz?

Avatar of Redakcja zWeb.pl

Napisane przez Redakcja zWeb.pl

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

Reprezentacja Polski U 21

Reprezentacja Polski U-21 rozgromiła rówieśników z Łotwy aż 5:0

68b82e6bb2609a2a16a48a52f803

Koncert Justina Biebera w Polsce – jakie ceny biletów?