P¦ w skokach w Klingenthal mo¿e zostaæ storpedowany. Powtórka z Willingen

z21070851IER,Kamil Stoch

[ad_1]

Niedzielny konkurs Pucharu Świata w Willingen wystartował o godzinie 16.15 i już wtedy było jasne, że to może być długi dzień ze skokami narciarskimi, wszak 45 minut wcześniej odwołano seriê kwalifikacyjną. I tak w istocie było. Na starcie stanęło 55 zawodników i chociaż pierwszych kilkunastu skoczków skakało dosyć płynnie, to później zaczęły się większe problemy. Kanadyjczyk Mackenzie Boys-Clowes z belki schodził pięć razy.

Koce ogrzewające zawodników w WillingenTo była antyreklama skoków! Dlaczego FIS tak ciągnął konkurs? Powód jest prozaiczny

Zobacz wideo
„Kamil Stoch ruszył w pogoń za trzecią w karierze Kryształową Kulą”

Fatalne prognozy pogody przed skokami w Klingenthal

Niestety prognozy pogody zwiastują, że podobnie może wyglądać konkurs w Klingenthal. I to w optymistycznym scenariuszu. Norweska strona yr.no, słynąca ze sprawdzonych prognoz podaje, że wiatr ma sięgać nawet 6 m/s. Najlepsze warunki mają panować w piątek, gdy rozgrywane będą kwalifikacje, ale i wtedy ma wiać z siłą do 4 m/s. Dodatkowo zapowiadane są opady deszczu i deszczu ze śniegiem.

Halvor Egner Granerud w sobotę w WillingenGranerud został rekordzistą Norwegii. Ale do rekordu wszech czasów Prevca daleka droga!

Na piątek zaplanowane są dwie oficjalne sesje treningowe, które rozpoczną się o godz. 15:00. Potem, o 17:30, rozegrane zostaną kwalifikacje. W sobotę o 14:30 rozpocznie się pierwszy konkurs indywidualny, który poprzedzi seria próbna (od 13:15). W niedzielę także o 14:30, odbędzie się drugi konkurs indywidualny. O 13:15 rozpoczną się kwalifikacje. Relacje ze wszystkich serii na Sport.pl.

[ad_2]

Source link

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co myślisz?

Avatar of Redakcja zWeb.pl

Napisane przez Redakcja zWeb.pl

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

Król jest jeden

Król jest jeden

z23345667IER,Martin Lewandowski wroclawianin ktory zalozyl KS

KSW w nowym formacie. Federacja idzie na rekord. „Wyjście poza Polskę”