Na wypadek czego można ubezpieczyć mieszkanie?

ubezpieczenia online mieszkania

Mieszkania mogą być ubezpieczane na wypadek wielu nagłych i nieprzewidzianych zdarzeń. Wbrew pozorom nie są to tylko kradzieży, pożary czy też przepięcia elektryczne. Dlatego, wybierając ubezpieczenie, warto dokładnie przejrzeć dodatkowe opcje takiej polisy. Podpowiadamy, które z nich są najpopularniejsze.

Ubezpieczenie na wypadek kradzieży

Jedna z najpopularniejszych opcji wybieranych przez świadome osoby, które decydują się na wykup polisy mieszkaniowej. Takie ubezpieczenie obejmuje ochroną wybrane przedmioty znajdujące się w domu. Przykładowo, może to być biżuteria, cenne obrazy lub drogi sprzęt elektroniczny. Poza tym w takiej opcji można też uwzględnić trwałe elementy, na przykład okna lub drzwi. Jeżeli te ostatnie ulegną zniszczeniu w czasie włamania, to ubezpieczona na ten wypadek osoba zyskuje należne odszkodowanie. Taka polisa może zostać wykupiona na czas określony. Nierzadko, włamania mają miejsce w okresie wakacyjnym, dlatego warto zainwestować w taką opcję podczas wyjazdu, aby urlop nie był nieudany z powodu obaw przed złodziejami. Warto dodać, że istnieje opcja ubezpieczenia mieszkania od dewastacji i rozbojów. W takich sytuacjach firma ubezpieczeniowa rekompensuje straty związane z kosztami napraw uszkodzony przedmiotów i trwałych elementów wyposażenia.

Ubezpieczenie mieszkania od pożaru

Istnieje wiele przyczyn, które mogą spowodować pożar domu lub mieszkania. Można tu wymienić takie jak spięcie w wadliwej instalacji elektrycznej lub niedopałek, który zostanie rzucony na teren posesji. Jak wiadomo, ogień rozprzestrzenia się niezwykle szybko, a powstrzymanie siły tego potężnego żywiołu jest często niemożliwe. Dlatego, warto pomyśleć nad ubezpieczeniem mieszkania na wypadek pożaru, który potrafi pochłonąć cały posiadany dobytek. Taka polisa zapewnia odszkodowanie, które pozwala na sprawne usunięcie szkód spowodowanych przez ogień. Te i inne ubezpieczenia można znaleźć na stronach takich jak ta: https://www.ubezpieczeniaonline.pl/mieszkania-domu/0.html. Witryna daje możliwość porównania ofert kilku firm oferujących polisy i wybrania tej, które spełni indywidualne preferencje każdej osoby.

Polisa chroniąca przed nadmiarem wody

Nadmiar wody może mieć równie niszczycielską moc, jak ogień. Z tego powodu wiele osób decyduje się na wykup ubezpieczeń chroniących przed takimi sytuacjami. Najczęściej są to takie opcje jak:

  • ubezpieczenie przed zalaniem – zalanie mieszkania przez sąsiada lub pęknięta rura w budynku to sytuacje, które nie należą do rzadkości. Co ważne, przeważnie mieszkańcy danego lokum nie mają na nie żadnego wpływu. Dlatego, warto zainwestować w polisę chroniącą przed skutkami takich wypadków, która da możliwość uzyskania odpowiedniego odszkodowania.
  • ubezpieczenie przed powodzią – woda może dostać się do mieszkania również wskutek powodzi lub lokalnych podtopień. Taka sytuacja wiąże się z ogromnymi stratami finansowymi. Warto przemyśleć zakup takiej polisy, szczególnie w przypadku osób mieszkających nieopodal rzek oraz w miejscach, w których ilość zbiorników retencyjnych lub ich pojemność jest niewystarczająca.
  • ubezpieczenie od burzy i deszczu – obfite opady atmosferyczne potrafią wyrządzać bardzo duże szkody. Mogą powodować powstawanie grzybów i pleśni na ścianach. Doprowadzają do przesiąkania sufitów, elementów wyposażenia i tworzenia się zacieków. Dodatkowa składka do polisy mieszkaniowej ułatwia usuwanie tego rodzaju szkód. Ponadto warto wspomnieć o ubezpieczeniu na wypadek burzy. Uderzenia pioruna mogą powodować dotkliwe straty, w tym spalenie sprzętów RTV i AGD. Dodatkowo może prowadzić do uszkodzeń blachy, a nawet do pożaru. Dlatego, warto przemyśleć zakup polisy gwarantujące wypłatę środków na wypadek takich zdarzeń.

Ubezpieczenie mieszkania od przepięcia

Jest to nieco mniej popularna opcja, ale ostatnimi czasy coraz więcej osób stawia na takie rozwiązanie. Wiąże się to z tym, że rozwój technologiczny zmusza do posiadania coraz większej liczby urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Należy pamiętać, że podłączone do instalacji elektrycznej są narażone na ryzyko wystąpienia przepięcia elektrycznego. Skutki takiego wydarzenia mogą być fatalne. Począwszy od uszkodzenia samej instalacji, aż do zniszczenia posiadanych sprzętów. Dlatego, warto ubezpieczyć się na wypadek przepięć i nie narażać się na takie straty finansowe. Takie rozwiązanie cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców nieco starszych budynków z nie najwyższej jakości instalacjami.

Inne rodzaje ubezpieczeń

Niektóre polisy uwzględniają też pomoc w razie awarii sprzętu RTV i AGD oraz komputerów. W takich sytuacjach ubezpieczyciel organizuje bezpłatną wizytę specjalistów, którzy starają się naprawić urządzenia. Warto dodać, że taka opcja działa tylko w przypadku sprzętu, który nie jest już na gwarancji producenta. Kolejne rozwiązanie to ubezpieczenie od stłuczenia. Takie rozwiązanie umożliwia uzyskanie odszkodowania w przypadkach uszkodzeń płyt grzewczych, szklanych elementów budynków oraz kruchych mebli. Z tego powodu jest to rozsądna opcja dla wszystkich osób posiadających tego rodzaju elementy wyposażenia.

Artykuł sponsorowany

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co myślisz?

Avatar of Redakcja zWeb.pl

Napisane przez Redakcja zWeb.pl

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

20230731002403 g4030eefc2cf549d9c83eb9e33a1b6762dd2c4523ee6b350a0e70a590c08af098cf28eb356da2a2d2debab0f5deb94a45b06a865539011154dd8eb9ed05b5d937 640.jpg

Depilacja laserowa w Krakowie: Skuteczne i bezpieczne rozwiązanie

iStock 1178310567

Gdzie można znaleźć kreatywne ozdoby na Halloween?