Na czym polega praca turbosprężarki mechanicznej?

istock 1212230930

Turbosprężarka mechaniczna to urządzenie znane w motoryzacji od lat i stosowane w wielu pojazdach. Mimo to mało kto tak naprawdę wie, na czym polega działanie tego sprzętu. Zatem jak działa turbosprężarka Cummins lub innego równie uznanego producenta? Jaki mechanizm wchodzi tu w grę i jaki tak właściwie jest cel stosowania turbosprężarki? Wyjaśniamy!

Powietrze niezbędne do spalania paliwa

Aby wyjaśnić, w jakim celu stosuje się sprężarkę, a wyjaśnienie mechanizmu działania miało sens, trzeba wytłumaczyć, dlaczego w komorze silnika potrzeba jak najwięcej powietrza. Otóż silnik jest napędzany poprzez spalanie paliwa. Do spalania niezbędne jest powietrza. Im więcej znajdzie się go w komorze, tym więcej paliwa można spalić, a więc uzyskać lepsze osiągi. Turbosprężarka to sprzęt, który odpowiada za dostarczenie do komory więcej powietrza. Najlepsze urządzenia z tej kategorii, takie jak turbosprężarka Cummins, mogą zwiększyć osiągi nawet o kilkadziesiąt procent.

Mechanizm działania

Przejdźmy do sedna artykułu, czyli wyjaśnienia, jak działa turbosprężarka mechaniczna. Otóż urządzenie składa się z dwóch głównych elementów, jakimi są turbina i sprężarka. Turbina jest napędzana przez gazy wylotowe, czyli po prostu spaliny. Przekazuje ona energię do sprężarki, gdzie dochodzi do zmniejszenia objętości powietrza. Tym samym otrzymujemy powietrze bogate w tlen niezbędny do spalania, skondensowany na mniejszej przestrzeni. Dzięki temu można dostarczyć go do komory więcej.

Turbosprężarka Cummins – postaw na jakość

Wybierając turbosprężarkę, warto skierować się ku jakościowemu urządzeniu. Dobrym przykładem takiego sprzętu jest turbosprężarka Cumminis. Dobra, znana marka to gwarancja niezawodności na wiele lat. W przypadku turbosprężarki nie jest trudno o awarie. W niższej jakości urządzeniach usterki pojawiają się bardzo często. Natomiast jakościowa turbosprężarka to wyższe osiągi przez wiele lat. Ponadto urządzenie przyczynia się do zmniejszenia emisji zanieczyszczeń i zmniejszenia spalania paliwa.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co myślisz?

Avatar of Redakcja zWeb.pl

Napisane przez Redakcja zWeb.pl

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

kwatery szamotuly

Kwestia dojazdu do miejsca pracy z kwatery pracowniczej

glowne 20221221093700 download

O czym warto pamiętać projektując aplikację mobilną?