Pokrywy studzienek, kanałów technologicznych i wszelkiego typu inspektów z nietrwałych, a przy tym ciężkich materiałów, to już przeszłość. Warto sprawdzić najnowsze rozwiązania od Fibrelite, które pozwalają na oszczędności i zwiększenie bezpieczeństwa.
Pokrywy kompozytowe Fibrelite z powodzeniem zastępują te wykonane ze stopów metali i betonu. Wpływ najnowszych technologii pozwolił na stworzenie pokryw, w przypadku których konstrukcji skorzystano z praktycznych rozwiązań obniżających masę przykryć, równocześnie znacząco podnoszących poziom wytrzymałości na przenoszenie obciążeń.
Fibrelite
Spis Treści
Marka Fibrelite powstała dzięki zastosowaniu się do dwóch najważniejszych zasad – niekończąca się innowacyjność oraz bezkompromisowa jakość. W 1980 roku firma ta zaprojektowała pierwszą na świecie pokrywę kompozytową włazu, eliminując przy tym konieczność ręcznej obsługi, jak i wszelkie inne kłopoty mające związek z bezpieczeństwem eksploatacji, które mają miejsce w przypadku tradycyjnych metalowych pokryw (związane z ich masą) oraz trwałością (w przypadku pokryw wykonanych z betonu). Obecnie Fibrelite utrzymuje się w czołówce producentów wykorzystujących materiały kompozytowe w budownictwie, napędzając najnowszą generację produktów bezobsługowych, które będą spełniać oczekiwania klientów z całego świata.
Pokrywy z innowacyjnych materiałów kompozytowych Fibrelite
Pokrywy studzienek ( https://pokrywynajazdowe.pl/produkty/pokrywy-dostepowe/) oraz kanałów technologicznych ( https://pokrywynajazdowe.pl/produkty/pokrywy-do-kanalow/) oferowane przez markę Fibrelite są bezpiecznym i innowacyjnym następcom dla pokryw wykonanych ze stopów metali. Takie rozwiązanie bardzo szybko zaczyna wypierać z rynku używane jak dotąd niebezpieczne, niewygodne oraz ciężkie, a w wypadku betonowych pokryw również nietrwałe propozycje. Ponadto pokrywy od odpisywanego producenta, stanowią praktycznie jednorazową inwestycję, która nie wymaga późniejszej troski.
Wykonane z kompozytu pokrywy Fibrelite są odporne na działanie warunków atmosferycznych, trwałe i nie mają żadnej wartości dla złodziei (można sporo zaoszczędzić, bowiem brak wartości surowca na rynku wtórnym sprawia, że nikt nie zechce ich ukraść), w przeciwieństwie do pokryw metalowych, które często padają łupem złodziei. Poza tym mają niewielką wagę, dzięki czemu technicy nie są narażeni na urazy kończyn, czy kręgosłupów, jak ma to miejsce w przypadku prób uniesienia ciężkich pokryw z żeliwa i betonu. Dodatkowo do łatwości ich obsługi przyczyniają się dedykowane akcesoria w postaci uchwytów ułatwiających inspekcję. Pokrywy kompozytowe Fibrelite charakteryzują także zerowe koszty eksploatacyjne, w przeciwieństwie do rozwiązań betonowych, które pękają i kruszeją oraz cieńszych przykryć metalowych, które poddają się korozji i podobnie jak w przypadku przykryć z betonu wymagają częstej wymiany.
Specyfikacja pokryw Fibrelite
Wśród zalet, jakie mają pokrywy kompozytowe Fibrelite, należy wymienić:
- niską masę własną,
- możliwość zastosowania w przypadku większości powierzchni,
- łatwość otwierania dzięki dedykowanym rączkom,
- możliwość dokonania personalizacji (logotyp, wzór przetłoczenia, kolor),
- możliwość użycia zamków bezpieczeństwa (zabezpieczenie dla instalacji w obiektach bez dozoru),
- wysoka trwałość (nie korodują, nie tracą barwy, nie kruszą się, nie pękają),
- możliwość przeprowadzenia natychmiastowej inspekcji albo prac serwisowych bez wykorzystania ciężkiego sprzętu,
- praktycznie zerowe koszty serwisowania,
- duża wytrzymałość (zależnie od klasy) na obciążenia,
- brak reakcji z większością chemikaliów,
- brak wpływu na sygnały sieci bezprzewodowych oraz przewodnictwo,
- dobre właściwości izolacyjne,
- bezpieczeństwo podczas stosowania (pokrywa nie zostaje w niezabezpieczonej pozycji – brak publicznych roszczeń),
- właściwości antypoślizgowe (w zależności od wariantu).
Szerokie zastosowanie produktów Fibrelite
Lekkie pokrywy Fibrelite wykorzystuje się między innymi:
- na dworcach kolejowych,
- w portach morskich,
- na lotniskach,
- w obiektach militarnych,
- na halach sportowych i boiskach piłkarskich,
- w przestronnych magazynach,
- w serwerowniach,
- w nowoczesnych obiektach o charakterze przemysłowym.
Corrimex – oficjalny przedstawiciel Fibrelite w Polsce
Corrimex jest jedynym oficjalnym dystrybutorem pokryw marki Fibrelite w Polsce. Firma od przeszło trzech dekad zajmuje się budową stacji paliw, myjni, jak i dostarczaniem wiodących rozwiązania dla przemysłu, takich jak armatura, czy też właśnie pokrywy wykonane z materiałów kompozytowych Fibrelite.
Komentarze