Jednorazowe rękawiczki nitrylowe

Rękawiczek nitrylowych używa się w wielu okolicznościach, zwłaszcza wtedy gdy zależy nam zachowaniu szczególnej higieny. W medycynie, czy kosmetologii podczas wykonywania zabiegów bezpieczeństwo, ochrona przed wirusami, bakteriami jest priorytetem. Ten rodzaj rękawiczek jest bardzo odporny na uszkodzenia mechaniczne oraz chemiczne. Warto dowiedzieć się, dlaczego warto używać rękawiczki nitrylowe. Jest to syntetyczny odpowiednik gumy naturalnej. 

Rękawice nitrylowe nawet dla wrażliwej skóry

Jednorazowe rękawiczki nitrylowe, wykonane z syntetycznego kauczuku butadienowo-nitrylowego NBR mogą być tańsze od tych wykonanych z lateksu. Rękawice nitrylowe mają dużo zalet, jedną z nich jest to,  należy to, że nie wchodzą w reakcje z tłuszczami. Dzięki temu można bez obaw ich używać w przemyśle spożywczym i innych, w przeciwieństwie do rękawiczek lateksowych, które wchodzą w reakcje z tłuszczami.

Rękawiczki nitrylowe a rękawiczki lateksowe

Stopniowo wypierają rękawiczki lateksowe z tego powodu, że sprawdzą się u osób o wrażliwszej skórze, alergików, dzieje się tak dlatego, że polimer nitrylowy nie ma w sobie białek, które mogą uczulać. Jeśli korzystasz w życiu codziennym z rękawiczek nitrylowych warto zakupić je w większej ilości. Możesz wybrać rękawiczki bezpudrowe, albo pudrowe.  Rękawiczki lateksowe w przeciwieństwie do lateksowych reagują na tłuszcze, dlatego podczas kontaktu z nimi nie powinny być wykorzystywane.

Rękawiczki jednorazowe nitrylowe do zadań specjalnych

Ten syntetyk, jakim jest kauczuk butadienowo-nitrylowy charakteryzuje się niezwykłą trwałością zarówno na uszkodzenia chemiczne, jak i mechaniczne. Z powodzeniem można je stosować jako rękawiczki medyczne, w salonach tatuażu, w przemyśle chemicznym, w salonach kosmetycznych, wszędzie tam gdzie niezbędne są rękawiczki ochronne. Można zakupić je zarówno w wersji pudrowanej zazwyczaj skrobią kukurydzianą, jak i bez pudrowanej. Te rękawiczki mogą być ochroną przed wszelkiego rodzaju olejami, rozpuszczalnikami, które są pochodzenia organicznego, tłuszczami, a także smarami. Te jednorazowe rękawice są  także wytrzymały podczas kontaktu na różnego rodzaju substancje chemiczne. Z tego powodu bez obaw można je stosować w branży samochodowej, petrochemicznej, w laboratoriach, podczas produkcji kosmetyków, leków oraz w wielu innych, gdzie rękawiczki jednorazowe są niezbędne podczas codziennej pracy. Z tego powodu warto znaleźć dobre a tanie rękawiczki nitrylowe. Oprócz ochrony przed szkodliwymi substancjami, bakteriami i innymi mogą także służyć jako ochrona przed pobrudzeniem.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co myślisz?

Avatar of zWEB

Napisane przez zWEB

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

Czy warto kupić rolety do altany ogrodowej?

Jak tworzyć treści w modelu AIDA?