Jakie przedmioty warto kupować w lombardzie?

shutterstock 18396215171

Lombard to miejsce, w którym sprzedawane są towary używane. Wciąż jednak są one sprawne i w pełni funkcjonalne, po prostu noszą ślady użytkowania, dzięki czemu można je kupić w dużo niższej cenie. Na jakie towary warto zwrócić szczególną uwagę?

Biżuteria

Biżuterię można znaleźć w każdym lombardzie, bo to zdecydowanie top najczęściej sprzedawanych przedmiotów w tego typu placówkach. Biżuteria pochodząca z lombardu nie jest gorszej jakości, a jej unikalność może być nawet dodatkowym atutem. W lombardach przeważa biżuteria ze szlachetnych metali i wiele takich ozdób wyróżnia się efektownym wzornictwem – u jubilera za podobne kolczyki albo naszyjnik trzeba by było zapłacić sporo więcej.

Zegarki

Chodliwym towarem w lombardach są także zegarki. Podobnie jak biżuteria, z wiekiem nie tracą one na wartości, wiele modeli wręcz zyskuje na tym, że są stare, z już nieistniejących serii. W ofercie www.lombardexpres.pl są jedynie zegarki sprawne, dokładnie przetestowane pod tym kątem, potwierdza się także ich autentyczność.

Elektronika

Nowe smartfony są drogie, tak samo jak laptopy czy telewizory, stąd spore zainteresowanie modelami z drugiej ręki. Używany smartfon może być dostępny w lombardzie za połowę ceny, co jest dużą gratką dla oszczędnych klientów, aczkolwiek w przypadku elektroniki sytuacja jest inna niż przy biżuterii – stare sprzęty uchodzą zwykle za gorsze i widać na nich ślady użytkowania. Jeśli jednak komuś zależy po prostu na tym, by mieć działający sprzęt o określonych funkcjach, używana elektronika z lombardu w zupełności wystarczy.

Instrumenty muzyczne

Nowe instrumenty, zwłaszcza te od cenionych producentów, są drogie. Używana gitara czy skrzypce doskonale spełnią swoją rolę, a wiele osób wręcz poszukuje starych instrumentów ze względu na ich unikalny dźwięk i perfekcyjne wykonanie. Czasami można trafić na wyjątkowo cenne instrumenty w bardzo przystępnej cenie.

Narzędzia

Wyposażenie domowego warsztatu wymaga sporych nakładów finansowych, ale może je zredukować kupując narzędzia używane. Do lombardów trafiają zarówno pojedyncze elektronarzędzia, jak i całe zestawy w walizkach, a ich ceny mocno odbiegają od tych sklepowych. Narzędzia z lombardu są sprawne – ich wadą zazwyczaj są tylko ślady zużycia, które nie wpływają na samą funkcjonalność.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co myślisz?

Avatar of Redakcja zWeb.pl

Napisane przez Redakcja zWeb.pl

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

szafa do pokoju dzieciecego

Szafa dla dziecka – podpowiadamy, jak kupować by nie żałować

glówne 20220915214411 pexels photo 635405.jpeg

Jak wybierać ogrodzenia?