Jak zminimalizować utratę ciepła z domu? Zalety ciepłego montażu okien PCV

pexels vecislavas popa 1571453

Ciepły montaż okien to metoda, którą zalecają specjaliści zajmujący się stolarką okienną. Jest to sposób instalacji, który ze względu na zastosowaną technologię zapewnia energooszczędność zmniejszając finalnie utratę ciepła nawet o połowę. Polega on na użyciu technik oraz materiałów, które eliminują mostki termiczne, uszczelniając miejsce mocowania ramy okiennej w otworze ściennym. Zazwyczaj na izolację termiczną składa się zaledwie podkład z pianki izolacyjnej, w tym przypadku dotyczy to aż trzech warstw uszczelnienia.

Ciepły montaż okna i jego zalety

Stosując ciepły montaż, musimy pamiętać, że tylko prawidłowo wykonany zapewni zachowanie odpowiednich parametrów termicznych i akustycznych oraz oczekiwanej energooszczędności. Jeśli nie posiadamy odpowiedniej wiedzy technicznej, należy skorzystać z pomocy fachowców, którzy z odpowiednią precyzją dokonają instalacji.

Po tak zamontowanych oknach, zdecydowanie możemy oczekiwać większej szczelności, co jest niezwykle istotne podczas okresu grzewczego. Wówczas obniżone koszty za energie będą widocznie zauważalne podczas płacenia rachunków. Wiemy, jak ważna jest jakość powietrza w którym żyjemy, dlatego kolejnym atutem jest zapewnienie ochrony przed wilgocią, która często prowadzi do powstawania grzybów i pleśni w pomieszczeniach.

Dodatkową zaletą, szczególnie dotyczącą miejskich mieszkań oraz biurowców, jest wzmocnienie dźwiękoszczelności wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń. Cena ciepłego montażu okien jest wyższa względem tradycyjnego, jednak dokonując ogólnego bilansu, dzięki regularnym oszczędnościom oraz wysokiej trwałości, która wpływa na całokształt inwestycji budowlanej, finalnie taka instalacja, jest o wiele bardziej opłacalna.

Jak uniknąć błędów podczas montażu?

Ciepły montaż okien PCV wymaga precyzji oraz umiejętności, które wpłyną na jakość, dlatego należy wystrzegać się podstawowych błędów. Okno musi być idealnie spasowane względem otworu, który należy dokładnie oczyścić. Nie warto również oszczędzać na materiałach takich jak np. pianka termoizolacyjna, ponieważ jeśli będzie użyta w zbyt małej ilości oraz kiepskiej jakości, wraz z upływem czasu okna nie będą spełniały oczekiwań, wymagając naprawy, która często wiąże się z przeprowadzeniem większego remontu.

Sprawdź pełną ofertę okien Łódź, Brzeziny i okolice, dostępną u producenta KMM Okno: https://www.kmmokno.pl/

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co myślisz?

Avatar of Redakcja zWeb.pl

Napisane przez Redakcja zWeb.pl

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

adobestock 641962526

Leasing samochód klasy premium 2024

usmiech

Jakie są przeciwwskazania do wszczepienia implantów dentystycznych?