Jak się pali cygara?

cigar 1293684 1280

Palenie cygara to piękny rytuał, który musi zostać odpowiednio przygotowany, tak aby cygaro zostało rozpalone w prawidłowy sposób. Z tego powodu, warto pochylić się nad tematem tego, jak palić cygara, a także, w jaki sposób powinno się je zgasić po skończeniu palenia. Samo rozpalanie cygara, może wydawać się trudnym zadaniem, jednak po bliższym zapoznaniu się z kilkoma zasadami, uda Ci się go nauczyć.

Rytuał palenia cygar, czyli jak odpalić cygaro?

Już na samym początku, warto powiedzieć, że rytuał palenia cygar zdecydowanie różni się od palenia zwykłych papierosów. Wiele osób myśli natomiast, że cygaro jest dla nich alternatywą, dlatego na samym początku warto poruszyć temat tego, jak zapalić cygaro tak, aby zachować się zgodnie ze sztuką jego palenia. Warto dodać, że samo cygaro powinno zostać dopasowane do palącej osoby, dlatego w przypadku pierwszego cygara, warto wybrać cygaro o łagodnym smaku, ponieważ jest ono opcją, która świetnie odnajdzie się wśród osób, które nie miały wcześniej styczności z cygarami.

Przechodząc do tego, jak zapalić cygaro, na samym początku konieczne jest wspomnienie o tym, że zgodnie ze sztuką palenia cygar, do jego palenia potrzebujemy długich zapałek lub zapalniczki gazowej, a także specjalnej obcinaczki, która pomoże w odcięciu końcówki cygara. Rytuał palenia cygara zaczyna się już podczas jego otwierania, ponieważ wyciągając cygaro, konieczne jest jego odcięcie przy pomocy obcinaczki. Przechodząc dalej, należy powiedzieć, że w przeciwieństwie do klasycznych papierosów, metoda tego, jak palić cygaro zdecydowanie się różni. Podczas rozpalania cygara, należy je przypalać pod kątem 45 stopni tak, aby nie przypalić jego pokrywy.

Podczas rozpalania, warto pamiętać o delikatnym obracaniu cygara, którego nie można przerywać nawet po włożeniu go do ust. Gdy cygaro całkowicie złapie ogień, możliwe jest jego prawidłowe palenie. Oczywiście, warto powiedzieć, że do palenia, konieczne są również popielnice do cygar, dzięki którym możliwe jest chwilowe przerwanie palenia, bez uszkadzania cygara. Wiedząc już, jak palić cygara, warto powiedzieć, że jest to długi proces, ponieważ jego smak powinien odczuwalny być w naszych ustach, a nie płucach. Co więcej, podczas palenia warto wciągać dym krótkimi pociągnięciami.

W jaki sposób ponownie odpalić cygaro?

Ze względu na swoje rozmiary, cygaro w trakcie palenia prawdopodobnie zgaśnie. Nie powoduje to jednak tego, że samo cygaro uległo uszkodzeniu, wręcz przeciwnie, po odczekaniu dłuższej chwili, możliwe jest jego ponowne odpalenie, jednak wcześniej konieczne jest wyczyszczenie jego końcówki z popiołu. Mając już wiedzę na temat tego, jak się pali cygara, sam proces palenia nie będzie się niczym różnił. Warto jednak dodać, że w przypadku ponownego rozpalania, konieczne może być zaciąganie się nim kilka sekund, zanim cygaro się prawidłowo rozpali.

Działając zgodnie ze sztuką tego, jak palić cygara, konieczne jest wspomnienie o kilku zasadach, które wpisują się w rytuał. W przypadku, w którym spalona została ponad połowa cygara, nie powinno się go rozpalać. Co więcej, sam nawyk strzepywania popiołu, który wykorzystywany jest w trakcie palenia papierosów, również nie powinien towarzyszyć podczas palenia cygara. W takiej sytuacji należy poczekać, aż dym sam spadnie do popielnicy. Na sam koniec mówienia o zasadach tego, jak się pali cygara, warto dodać, że samo palenie nie powinno odbywać się w towarzystwie osób, które same nie palą, lub nie tolerują zapachu cygar.

Akcesoria do cygar, które warto posiadać

Zdobycie wiedzy na temat tego, jak odpalić i zgasić cygaro pozwala na uniknięcie faux-pas wśród prawdziwych koneserów cygar. Aspektem, który jednak warto poruszyć, jest wyposażenie się w odpowiednie dodatki, które pomogą w trakcie palenia cygar. Z tego powodu, warto odwiedzić profesjonalny sklep z akcesoriami do palenia, który w swojej ofercie posiada najważniejsze akcesoria takie jak obcinarki i gilotyny do cygar, popielnice, a także higrometry.

Ważnym dodatkiem, który powinien posiadać każdy palacz cygar, jest humidor na cygara, czyli specjalny pojemnik, który pozwoli na utrzymanie cygar w dobrej kondycji. Co więcej, dzięki swojemu wykonaniu, pojemnik prezentuje się w piękny sposób, a także wpływa na zachowanie odpowiedniej wilgotności powietrza w jego środku. Oczywiście, rytuał palenia cygar jest czymś, czego należy się nauczyć, jednak wykonanie pierwszego kroku do zdobycia wiedzy na temat tego, cygaro jak palić jest już początkiem drogi do zostania koneserem cygar.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co myślisz?

Avatar of Redakcja zWeb.pl

Napisane przez Redakcja zWeb.pl

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

kontuzjeiurazynadgarstkajakiesanajczestszeprzyczynybolunazewnetrznejstronie

Kontuzje i urazy nadgarstka: jakie są najczęstsze przyczyny bólu na zewnętrznej stronie?

spa dla mezczyzn

Najlepsze zabiegi kosmetyczne w SPA dla mężczyzn