Jak przechowywać serum z witaminą C?

zblizenie na dodatki do zywnosci

Niektóre kosmetyki wymagają specjalnego przechowywania. Zazwyczaj producenci dbają o to, by opakowanie w odpowiedni sposób chroniło produkt w każdych warunkach. Warto jednak wiedzieć czego unikać przy tych bardziej wrażliwych substancjach – a do nich należy witamina C! Jak prawidłowo ją przechowywać? Podpowiadamy!

Właściwe przechowywanie kosmetyków jest ważne!

Dlaczego warto w ogóle przejmować się tym, by przechowywać swoje kosmetyki w odpowiedni sposób? Istnieje kilka powodów, a najważniejszy z nich to ten, że właściwe środowisko sprzyja żywotności produktu. Wie o tym każdy, kto choć raz niefrasobliwie zostawił szampon w kostce pod prysznicem – w takich sytuacjach często kosmetyk nadaje się już tylko do wyrzucenia, ponieważ nie jest w stanie dłużej pełnić swojej funkcji.

Nie może być za ciepło ani za zimno

Jednak nie tylko wilgoć może szkodzić. Zbyt wysoka temperatura może doprowadzić nawet do zagotowania się produktu, który potem straci swoje właściwości. Dlatego większość kosmetyków należy przechowywać w temperaturze pokojowej – i serum z witaminą C  nie jest tu wyjątkiem. Zwracaj uwagę na to, by nie zostawiać go w nagrzanym aucie i nie przetrzymuj zbyt długo paczki w paczkomacie, kiedy na zewnątrz jest upał lub mróz.

Witamina C nie lubi promieni słońca

Nie ma potrzeby, by trzymać kosmetyki z witaminą C w lodówce: szafka lub półka w łazience wystarczy – o ile nie będą miały do niej dostępu promienie słoneczne. Jest to bowiem substancja fotowrażliwa, co oznacza, że pod wpływem światła UV traci swoje właściwości. Jeżeli masz słoneczną łazienkę – zamykaj swoje serum z witaminą C  w szafce lub… zawsze chowaj do kartonika!

Korzystaj z serum higienicznie

Niektóre typy opakowań są bardziej higieniczne od innych: słoiczek, do którego wkładamy palce, stwarza więcej okazji do zanieczyszczenia produktu bakteriami, niż buteleczka z pipetą, czy dozownikiem. Przed aplikacją serum zawsze myj ręce i pilnuj, by żadne nieczystości nie dostawały się do środka. To ważne nie tylko dla Twojego zdrowia, ale też dla żywotności produktu – czysty posłuży Ci dłużej i nie zepsuje się tak szybko.

Kontroluj daty ważności!

Zwracaj uwagę na daty ważności i nie używaj produktu, który wygląda „podejrzanie”. W razie wątpliwości skonsultuj się z producentem – każda firma dysponuje formularzem kontaktowym na swojej stronie internetowej. Informacje na temat zgłaszania nieprawidłowości i reklamacji powinnaś znaleźć także na etykiecie opakowania. W najlepszym wypadku zepsuty produkt po prostu nie zadziała. W najgorszym – możesz nabawić się przykrych dolegliwości skórnych.

Przechowuj swoje serum z witaminą C w odpowiednich warunkach, a dzięki temu zachowasz jego cenne właściwości na dłużej! Inwestowanie w dobre kosmetyki się opłaca, pod warunkiem że będziesz zużywać je do końca – a taką gwarancję da Ci tylko zwracanie uwagi na właściwy sposób ich przechowywania.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co myślisz?

Avatar of Redakcja zWeb.pl

Napisane przez Redakcja zWeb.pl

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

iStock 1309858660

Mokra karma dla kociąt – czy to najlepszy wybór?

iStock 1047459894

Czym wyrównać poziom podłogi pod panele?