Jak poznać przyczynę wypadania włosów? Umów się do trychologa

biomedika art.sponsorowany

Wypadanie włosów to wstydliwa przypadłość, z którą codziennie boryka się wiele osób. Poznanie przyczyny problemu nie należy do prostych zadań, a utrata owłosienia może być następstwem nieodpowiedniej diety, nałogów, a także współistniejących chorób i zaburzeń na tle hormonalnym. W rozpoznaniu rodzaju łysienia pomocna okazuje się wizyta u trychologa. Jaką pomoc oferuje specjalista od skóry głowy i włosów?

 

Najczęstsze przyczyny wypadania włosów

Wypadanie włosów dotyka zarówno kobiety, jak i mężczyzn. U niektórych osób wraz z wiekiem może ujawnić się łysienie tradycyjne (typu męskiego) związane z poziomem pochodnej formy testosteronu – DHT (dihydrotestosteronu). Przypadłość występuje częściej u panów, ale na skutek zaburzeń hormonalnych (np. związanych z menopauzą lub ciążą) może także stanowić przyczynę wypadania włosów u kobiet. W takich przypadkach wzrasta możliwość wystąpienia łysienia androgenowego, które prowadzi do osłabienia mieszków włosowych i zmniejszenia ogólnej objętości włosów.

Powodem wypadania włosów są często choroby autoimmunologiczne, przyjmowanie niektórych leków, a także dysfunkcje związane z nieprawidłową pracą organizmu. W zależności od indywidualnego przypadku można spotkać się z łysieniem telogenowym oraz plackowatym. Utrata włosów to także działanie genów, efekt niewłaściwego sposobu odżywiania, nałogów i silnego stresu.

Właściwe zdiagnozowanie rodzaju łysienia i poznanie czynników odpowiedzialnych za nadmierne wypadanie włosów to podstawa do wdrożenia odpowiedniej terapii, która pomoże zahamować rozwój przypadłości i w miarę możliwości przywrócić włosom początkową objętość.

Jak znaleźć przyczynę problemu?

Przy rozpoznaniu dokładnej przyczyny wypadania włosów konieczna może okazać się konsultacja lekarska, a także wizyta u dermatologa, endokrynologa czy diabetologa. Na początku warto wykonać szczegółowe badania krwi, które mogą powiedzieć coś więcej na temat ogólnego stanu zdrowia osoby zmagającej się z łysieniem i wskazać na pewne zaburzenia pracy organizmu. Niektóre patogeny, m.in. wirusy, bakterie, grzyby czy pasożyty można wykryć podczas sesji biorezonansowej. Biorezonans we Wrocławiu to skuteczna i bezinwazyjna metoda diagnostyczna, która ma również działanie terapeutyczne.

Wsparcie i pomoc w zakresie poznania przyczyny wypadania włosów można uzyskać w gabinecie trychologa. To specjalista zajmujący się oceną stanu skóry głowy, który indywidualnie dobiera sposób kuracji i zabiegi zgodnie z ideą holistycznego podejścia do pacjenta.

Konsultacja trychologiczna i badania

Konsultacja trychologiczna rozpoczyna się od szczegółowego wywiadu, który pozwala dowiedzieć się więcej na temat stanu zdrowia, stylu życia, diety czy sposobu pielęgnacji skóry głowy u pacjenta. Następnie trycholog zleca wykonanie dokładniejszych badań lub analizuje wyniki dostarczone w dniu konsultacji.

Diagnostyka obejmuje również badanie z użyciem profesjonalnego sprzętu trychologicznego. Dzięki kamerze wyposażonej w profesjonalny obiektyw można otrzymać nawet 700-krotnie powiększony obraz umożliwiający dokładną ocenę stanu skóry głowy i włosów. Wykonaniem takich badań zajmuje się trycholog we Wrocławiu, obecny w Centrum Medycyny Biomedika. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej: https://biomedika.com.pl/.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co myślisz?

Avatar of Redakcja zWeb.pl

Napisane przez Redakcja zWeb.pl

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

cardboard g117384668 1280

Wypełnienie paczek – na co zwrócić uwagę?

projektbeztytulu12

Specjalistyczne usługi dla firm i osób prywatnych