Jak pompować deskę SUP ?

adobestock 3992150111

Sprawdź, jak właściwie przygotować sprzęt przed wyjściem na wodę.

Pompowanie deski SUP krok po kroku

Rozpoczynasz swoją przygodę ze Stand Up Paddleboarding’iem? To świetna decyzja! Aby Twoja deska była sprawna, a przy tym zapewniła Ci maximum bezpieczeństwa, powinna być odpowiednio przygotowana.

Wypakuj ją i rozwiń do pełnej długości na odpowiedniej nawierzchni, niezagrażającej przebiciem, a następnie przystąp do wypełniania jej powietrzem.

  • Odkręć korek i wyjmij go z zaworu.
  • Upewnij się, że zawór jest w pozycji pionowej – gotowej do pompowania.
  • Umieść w zaworze końcówkę od pompki (wysokociśnieniowej dedykowanej właśnie deskom SUP) i przekręć ją w prawo.
  • Pompuj deskę aż do momentu, gdy ciśnienie powietrza w niej osiągnie zalecaną wartość (zwykle podana jest na korku od zaworu deski). Na początku pompuj dwukierunkowo, czyli w taki sposób, by powietrze było wtłaczane do deski zarówno przy ruchu tłoka w górę, jak i w dół, kiedy jednak zrobi się zbyt ciężko, przełącz w pompce tryb na jednokierunkowy.
  • Kiedy skończysz pracę, wyjmij końcówkę pompki z zaworu i przekręć go zgodnie z ruchem wskazówek zegara, blokując powietrzu drogę powrotną.

Deskę do SUP wraz z niezbędnymi akcesoriami, specjalną pompką dostaniesz na https://gomigo.pl/pl/products/deska-pompowana-z-okienkiem-sup-do-plywania-z-wioslem-gomigo-711.html.

Jak spuścić powietrze z deski do paddleboardingu?

Po pływaniu wyczyść dokładnie swoją deskę, a następnie wysusz. Chowanie mokrej do plecaka mogłoby grozić rozwojem grzybów i pleśni.

Aby wypuścić powietrze z deski SUP, odkręć korek, wciśnij trzpień zaworu palcem i obrócić o 90 stopni w lewo. Tym sposobem znajdzie się on w zablokowanej pozycji otwartej. Pamiętaj, by pod żadnym pozorem NIE UŻYWAĆ KLUCZA DO ZAWORU! Bardzo duże ciśnienie w desce mogłoby spowodować wystrzelenie całego zaworu, co nie byłoby bezpieczne dla osób znajdujących się w pobliżu.

Przygotuj się do SUP

Masz odpowiedni sprzęt, ale chcesz przygotować również swoje ciało i umysł? Zanim wejdziesz na deskę, możesz popracować nad swoimi zdolnościami pływackimi i oswajać się z wodą jeszcze przed sezonem. Ćwicz także nagłe upadki do wody w różnych pozycjach. Nauczysz się, jak robić to bezpiecznie, unikając strachu przed spadnięciem z deski. Wykonuj ćwiczenia wzmacniające mięśnie głębokie, które ułatwią Ci utrzymanie równowagi na wodzie.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co myślisz?

Avatar of Redakcja zWeb.pl

Napisane przez Redakcja zWeb.pl

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

glówne 20220711114818 pexels photo 362216.jpeg

Jak postępować z ekspresem do kawy

gratowanie

Gratowanie – co to jest, na czym polega?