Jak pompować deskę SUP ?

Sprawdź, jak właściwie przygotować sprzęt przed wyjściem na wodę.

Pompowanie deski SUP krok po kroku

Rozpoczynasz swoją przygodę ze Stand Up Paddleboarding’iem? To świetna decyzja! Aby Twoja deska była sprawna, a przy tym zapewniła Ci maximum bezpieczeństwa, powinna być odpowiednio przygotowana.

Wypakuj ją i rozwiń do pełnej długości na odpowiedniej nawierzchni, niezagrażającej przebiciem, a następnie przystąp do wypełniania jej powietrzem.

  • Odkręć korek i wyjmij go z zaworu.
  • Upewnij się, że zawór jest w pozycji pionowej – gotowej do pompowania.
  • Umieść w zaworze końcówkę od pompki (wysokociśnieniowej dedykowanej właśnie deskom SUP) i przekręć ją w prawo.
  • Pompuj deskę aż do momentu, gdy ciśnienie powietrza w niej osiągnie zalecaną wartość (zwykle podana jest na korku od zaworu deski). Na początku pompuj dwukierunkowo, czyli w taki sposób, by powietrze było wtłaczane do deski zarówno przy ruchu tłoka w górę, jak i w dół, kiedy jednak zrobi się zbyt ciężko, przełącz w pompce tryb na jednokierunkowy.
  • Kiedy skończysz pracę, wyjmij końcówkę pompki z zaworu i przekręć go zgodnie z ruchem wskazówek zegara, blokując powietrzu drogę powrotną.

Deskę do SUP wraz z niezbędnymi akcesoriami, specjalną pompką dostaniesz na https://gomigo.pl/pl/products/deska-pompowana-z-okienkiem-sup-do-plywania-z-wioslem-gomigo-711.html.

Jak spuścić powietrze z deski do paddleboardingu?

Po pływaniu wyczyść dokładnie swoją deskę, a następnie wysusz. Chowanie mokrej do plecaka mogłoby grozić rozwojem grzybów i pleśni.

Aby wypuścić powietrze z deski SUP, odkręć korek, wciśnij trzpień zaworu palcem i obrócić o 90 stopni w lewo. Tym sposobem znajdzie się on w zablokowanej pozycji otwartej. Pamiętaj, by pod żadnym pozorem NIE UŻYWAĆ KLUCZA DO ZAWORU! Bardzo duże ciśnienie w desce mogłoby spowodować wystrzelenie całego zaworu, co nie byłoby bezpieczne dla osób znajdujących się w pobliżu.

Przygotuj się do SUP

Masz odpowiedni sprzęt, ale chcesz przygotować również swoje ciało i umysł? Zanim wejdziesz na deskę, możesz popracować nad swoimi zdolnościami pływackimi i oswajać się z wodą jeszcze przed sezonem. Ćwicz także nagłe upadki do wody w różnych pozycjach. Nauczysz się, jak robić to bezpiecznie, unikając strachu przed spadnięciem z deski. Wykonuj ćwiczenia wzmacniające mięśnie głębokie, które ułatwią Ci utrzymanie równowagi na wodzie.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co myślisz?

Avatar of zWEB

Napisane przez zWEB

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

Jak postępować z ekspresem do kawy

Gratowanie – co to jest, na czym polega?