Jak napisać pracę magisterską?

glówne 20221005181928 gc9157f0a147c7873bd752ef943b89ca321775fc42310c313673609d46ed255a89f5c055657ec7c768f03bfbce30a48452a4f493997fb9dbece3cc063b909663a 640.jpg

Jak napisać pracę magisterską? Jeśli szukasz odpowiedzi na powyższe pytanie, zapraszamy do lektury niniejszego artykułu już teraz!

 

  1. Jak napisać pracę magisterską?
  2. Gdzie znaleźć opracowania naukowe?

 

Zbliża się termin obrony pracy magisterskiej? Próbujesz usiąść i napisać pracę magisterską, ale właściwie nie wiesz, jak zacząć? Jeśli pisałeś już wcześniej pracę licencjacką, magisterska nie powinna sprawiać aż takich problemów. Inaczej sprawa wygląda, jeśli to dopiero Twoja pierwsza praca. Jak zatem napisać pracę magisterską? Podpowiadamy w dzisiejszym wpisie.

Jak napisać pracę magisterską?

Oczywiście, że każda praca magisterska musi mieć odpowiedni temat. Ten warto skonsultować ze swoim promotorem. Jeśli wcześniej pisałeś już pracę licencjacką, możesz kontynuować poprzedni temat i rozwinąć go w swojej pracy magisterskiej. O ile studiujesz na tym samym lub bardzo podobnym kierunku. Pisanie pracy magisterskiej na niemalże ten sam temat, który został wykorzystany przez Ciebie przy pracy licencjackiej to prosta sprawa, szczególnie jeśli masz jeszcze materiały, z których wcześniej korzystałeś. Jeśli natomiast planujesz pisać pracę magisterską na inny temat, zacznij od zebrania i uporządkowania wszystkich materiałów źródłowych.

Następny krok to rozplanowanie zadań. Możesz stworzyć konspekt swojej pracy wraz z opisem tego, co chcesz zawrzeć w każdym rozdziale oraz podrozdziale. Zanim zabierzesz się do pisania, pokaż te spisane informacje swojemu promotorowi, aby w późniejszym czasie uniknąć ewentualnych nieporozumień oraz zapobiec sytuacji, w której będziesz musiał wielokrotnie swoją pracę magisterską poprawiać.

Pamiętaj, że pisanie pracy magisterskiej różni się od pisania pracy licencjackiej. Różnice widać głównie w tym, że praca magisterska jest rozbudowana, a temat powinien być szczegółowo omówiony. Dodatkowo praca magisterska z reguły liczy dużo więcej stron niż licencjacka. Ogólne wytyczne na temat prac magisterskich – i innych – podawane są zawsze przez uczelnie i konkretne wydziały. Zapoznaj się z nimi dokładnie, zanim przystąpisz do pisania swojej pracy magisterskiej.

Gdzie znaleźć opracowania naukowe?

Podczas pisania pracy magisterskiej nierzadko będziesz musiał korzystać z różnego rodzaju opracowań naukowych. Gdzie je znaleźć? Przede wszystkim w bibliotece, ale to nie jedyne miejsce, gdzie dziś dostępne są opracowania naukowe na niemalże każdy temat. Wiele osób korzysta oczywiście z możliwości, jakie daje Internet. Pamiętaj jednak, aby weryfikować źródła, na które trafisz podczas szukania poszczególnych informacji. Dobre opracowanie naukowe sprawi, że końcowa praca będzie miała większą wartość merytoryczną. Warto zatem korzystać z tego typu publikacji. Praca naukowa może jednak przysporzyć wielu problemów, dlatego czasami warto skorzystać z usług kogoś, kto ma duże doświadczenie w praktyce i może pomóc w opracowaniu niezbędnych materiałów. Nie trzeba będzie wówczas samemu szukać książki lub weryfikować, czy cytowany artykuł jest odpowiedni. Publikacja przygotowana dzięki takiemu wsparciu będzie w pełni odpowiadała aktualnym wymogom i na pewno zbierze świetne recenzje.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co myślisz?

Avatar of Redakcja zWeb.pl

Napisane przez Redakcja zWeb.pl

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

glówne 20220922142426 download

Pierwszy wypad na narty – co włożyć do walizki?

glówne 20221006165928 pexels photo 890550.jpeg

Czym jest objaw Bella i jak poprawnie go leczyć?