Ile można zarobić na winobraniu we Francji?

rsz winobranie francja zarobki 2024

Wyjazdy za granicę do pracy od wielu lat cieszą się ogromną popularnością. Praca tymczasowa podejmowana na plantacjach przy zbiorach to świetna okazja do zarobienia szybkiej gotówki w krótkim czasie. Wybór kraju również nie jest bez znaczenia – Francja od lat cieszy się wielkim zainteresowaniem. Praca przy zbiorze winogrona we francuskich winnicach to idealna okazja do poznania nowych ludzi i innej kultury. W otoczeniu pięknej przyrody można cieszyć się intrygującym klimatem winnic. Winobranie we Francji jest dobre jednakowo dla osób, które chciałyby jechać z osobą towarzyszącą, ale również dla grupy znajomych czy nawet dla osoby, która podróżuje samotnie. W winobraniu uczestniczy wiele osób w różnym wieku i o różnych zainteresowaniach.

Ile można zarobić na winobraniu?

Ilość pracy, a tym samym godzin, uzależniona jest od kilku czynników. W zależności od pogody czy obfitości zbiorów ilość pracy może się różnić. Dużo zależy również od ilości uczestników, ale każdy pracownik ma zapewnione pewne 10 dni pracy, a maksymalnie czas wyjazdu może się wydłużyć do 14 lub 16 dni.

W winnicach we Francji praca zaczyna się wczesnym rankiem, a kończy późnym popołudniem. Każdy ma zapewnioną przerwę na śniadanie i dłuższą porę obiadową. Praca wynosi od 7 do 9 godzin dziennie i rozliczana jest na podstawie przepracowanych godzin. Dojazdy i przerwy nie są wliczane w ten czas pracy.

Dzienny czas pracy może różnić się w zależności od winnicy, ale przeważnie każdy uczestnik, który wyjeżdża na winobranie z firmą Bispol, przepracowuje od około 80 godzin do ponad 100 godzin, w zależności również od ilości dni pracy. W takim przypadku ilość godzin w 10-dniowym okresie zatrudnienia wynosi około 80 godzin. Uczestnik może wówczas zarobić około 1050 euro brutto (czyli około 4538,94 złotych na dzień 06.03.24). Jeśli czas pracy uczestnika wydłuża się do 13 dni, a ilość godzin oscyluje w granicach 100 godzin – wówczas otrzymuje on około 1380 euro brutto (czyli około 5965,47 złotych na dzień 06.03.24. Przyznawane są również dodatki uznaniowe dla najlepszego pracownika, który wybierany jest przez właściciela winnicy. Dodatek do pracy w wysokości 5% otrzymują również osoby funkcyjne, które podjęły się dodatkowego zajęcia na wyjeździe – były kierowcami, opiekunami kempingu lub liderami grupy z językiem francuskim lub angielskim.

Na czym polega praca w winnicach we Francji?

Dużo zależy od winnicy i rejonu, ale w większości do zbioru winogron używa się sekatorów. Zebrane kiści umieszcza się w wiaderku, a kiedy zostanie zapełnione – winogrono przenosi się do specjalnych koszy noszonych przez wyznaczonych do tego zadania uczestników.  Winobranie to praca fizyczna, którą wykonuje się przeważnie w pozycji pochylonej. Trzeba zatem pamiętać o odpowiedniej postawie, aby nie przeciążać zbytnio kręgosłupa czy nie opierać całego ciężaru ciała tylko na jednej nodze. Każda osoba na początku rozpoczęcia pracy zostaje wprowadzona i przeszkolona. W razie jakikolwiek pytań uczestnik zawsze może je zadać – a jeśli nie zna francuskiego, to nic nie szkodzi. W każdej grupie jest osoba funkcyjna ze znajomością języka, która ma za zadanie pomagać innym w porozumiewaniu się. W winobraniu duże znaczenie ma współpraca w grupie. Tworzenie wspólnie dobrej atmosfery sprawia, że wyjazd na winobranie to okazja do spędzenia ciekawego czasu w klimatycznym otoczeniu pięknej przyrody.

Czy winobranie jest dla każdego?

Nie można zapominać, że winobranie to praca fizyczna, więc z pewnością nie każdy jest na to gotowy. Czy jednak istnieje jakieś ograniczenie wiekowe albo inne przeciwskazania? Wiek nie ogranicza uczestników. Jeśli ktoś czuje się na siłach i chce poczuć wspaniały klimat francuskich winnic – taka praca będzie dla niego ciekawym doświadczeniem. Wiele osób traktuje wyjazdy na winobranie jak odskocznie od codzienności. Swojski klimat, piękny krajobraz, współpraca w grupach z innymi ludźmi, to tylko niektóre z wymienianych przez uczestników pozytywów z wyjazdów. Nie można nie wspomnieć również o szybkim zarobku – w trakcie tak krótkiego wyjazdu można dorobić do budżetu naprawdę niezłą sumę pieniędzy.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co myślisz?

Avatar of Redakcja zWeb.pl

Napisane przez Redakcja zWeb.pl

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

shutterstock 2264845329

Ewolucja komfortu – biustonosze braletki i miękkie modele zmieniają grę

shutterstock 1089606440

Ochrona i odnowa kostki brukowej z wykorzystaniem emalii Lakma