Gamingowe komputery stacjonarne – jak wybrać dobrą jednostkę centralną? Odpowiadamy

art2 grudzien2022 freepik1

Rynek gier komputerowych dynamicznie się rozwija. Aby gamer mógł cieszyć się efektami specjalnymi, doskonałą grafiką i płynną rozgrywką, sprzęt musi spełniać szereg wymagań. Jednymi z najczęściej wybieranych urządzeń służących do gry są komputery stacjonarne gamingowe. Na co musisz zwrócić uwagę przy zakupie jednostki centralnej? Czy warto złożyć swój własny sprzęt, czy lepiej wybrać gotowy produkt? Odpowiedzieliśmy na te pytania w poniższym artykule.

Gamingowe komputery stacjonarne czy laptopy?

WIelu graczy staje przed dylematem dotyczącym tego, jaki sprzęt do gier wybrać – laptop czy komputer stacjonarny? Choć oba rozwiązania mają swoje zalety, praktyczniejszym wydaje się zakup jednostki centralnej. Niektóre modele wypadają nawet nieco taniej niż laptopy gamingowe. Za przyzwoitą cenę można kupić sprzęt, który poradzi sobie z wymaganiami gracza i najnowszymi tytułami. Co więcej, komputery stacjonarne gamingowe dają więcej możliwości rozbudowy i wymiany podzespołów niż laptopy. Nie da się też ukryć, że jednostki centralne są znacznie bardziej odporne na zewnętrzne uszkodzenia. Jedyną ich wadą jest brak mobilności – jeśli jednak nie planujesz gamingowych podróży, to sprzęt stacjonarny w pełni spełni Twoje oczekiwania.

Jakie cechy powinien mieć dobry komputer gamingowy?

Rynek oferuje mnóstwo możliwości w zakresie sprzętu gamingowego. Każdy gamer może dopasować urządzenie do swoich oczekiwań i wymagań tytułów, w które najczęściej gra. Niezależnie jednak od tego, w co grasz, jest kilka cech stacjonarnych komputerów gamingowych, które Twój sprzęt powinien mieć. Do najważniejszych zaliczamy:

– dobry procesor – minimum 4-rdzeniowy,

– wydajną kartę graficzną, np. GeForce RTX,

– szybki dysk główny (najlepiej SSD),

– sprawne chłodzenie podzespołów,

– pojemną pamięć RAM – co najmniej 8GB,

– odpowiednią płytę główną dopasowaną do pamięci RAM i procesora.

Gotowe czy samodzielnie złożone gamingowe komputery stacjonarne?

Gracze zdecydowani na zakup komputera stacjonarnego często zastanawiają się, czy lepszym rozwiązaniem nie jest samodzielne złożenie jednostki centralnej. Dobranie odpowiednich podzespołów i złożenie urządzenia jest jednak dość czasochłonnym zajęciem. Nie da się ukryć, że może być to też dość trudne, szczególnie jeśli nigdy się tym nie zajmowałeś. Korzystniejszym rozwiązaniem jest zatem zakup gotowego komputera gamingowego. Maszyny dostępne np. w stworzonej z myślą o gamingu kategorii e-sklepu Inter-Soft – https://inter-soft.pl/pl/c/Komputery-gamingowe/169 – spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających graczy. Doskonale dopasowane podzespoły i nowoczesna, designerska oprawa sprzętu to dowód na to, że wysiłek włożony w samodzielne zbudowanie maszyny nie jest potrzebny!

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co myślisz?

Avatar of Redakcja zWeb.pl

Napisane przez Redakcja zWeb.pl

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

jakprzebiegaleczeniekanalowezebapodmikroskopem

Jak przebiega leczenie kanałowe zęba pod mikroskopem?

kwatery szamotuly

Kwestia dojazdu do miejsca pracy z kwatery pracowniczej