Dywan z wiskozy – jak o niego dbać?

praniedywanowwiskozowych

Nowoczesny dywan z wiskozy to świetny sposób na urządzenie stylowego i przytulnego wnętrza, ponieważ materiał ten jest wyjątkowo przyjemny w dotyku i lśniący. Jednak posiadanie dywanu w mieszkaniu wiąże się także z koniecznością jego regularnego czyszczenia. Jest to bardzo ważne, gdyż we włóknach dywanu z wiskozy może się z czasem nagromadzić kurz i niebezpieczne roztocza. Dlatego dzisiaj podpowiemy Wam, jak można szybko i przede wszystkim bezpiecznie odświeżyć dywan z wiskozy.

Nowoczesny dywan z wiskozy to świetny sposób na urządzenie stylowego i przytulnego wnętrza, ponieważ materiał ten jest wyjątkowo przyjemny w dotyku i lśniący. Jednak posiadanie dywanu w mieszkaniu wiąże się także z koniecznością jego regularnego czyszczenia. Jest to bardzo ważne, gdyż we włóknach dywanu z wiskozy może się z czasem nagromadzić kurz i niebezpieczne roztocza. Dlatego dzisiaj podpowiemy Wam, jak można szybko i przede wszystkim bezpiecznie odświeżyć dywan z wiskozy.

Czym się charakteryzują dywany z wiskozy?

Wiskoza to uniwersalny materiał, który ma zastosowanie w produkcji ubrań i domowych tekstyliów w tym również dywanów. Co ważne wiskoza jest wytwarzana z włókien celulozy i zalicza się ją do tworzyw sztucznych. Ponadto w wyniku skomplikowanego procesu produkcji otrzymuje się materiał o wielu cennych właściwościach, które sprawiają, że wiskoza jest z powodzeniem stosowana na całym świecie. Dywany z wiskozy odznaczają się chłonnością, lekkością i odpornością na blaknięcie. Dodatkowo takie dywany są bardzo trwałe i całkowicie bezpieczne dla alergików.

Dywan z wiskozy

Jak dbać o dywan z wiskozy?

Dywany z wiskozy są wysoce odporne na powstanie zabrudzeń, jednak ich delikatna struktura może łatwo ulec uszkodzeniu. Dlatego taki dywan wymaga specjalnej pielęgnacji, dzięki której będzie nieskazitelnie czysty i jednocześnie zachowa swoje pierwotne właściwości. Dywan z wiskozy należy przede wszystkim regularnie odkurzać i trzeba także na bieżąco usuwać z niego plamy, aby nie przeniknęły w głąb miękkiej struktury. Gdy dywan z wiskozy jest już mocno zabrudzony, można go wyprać przy użyciu specjalnych płynów o naturalnym pH i najlepiej wykorzystać do tego celu letnią wodę. Poza tym nie powinno się takiego dywanu prać na sucho oraz mocno nim pocierać. Warto pamiętać również, że dywany z wiskozy nie należą do najtańszych, dlatego, jeśli dana osoba nie jest pewna jak wyczyścić taki dywan, to zawsze może skorzystać z oferty profesjonalnej pralni dywanów.

Zobacz również: Jaki zegarek Polar do biegania wybrać?

Na co warto zwrócić uwagę, pielęgnując dywan z wiskozy?

Dywan z wiskozy może przez wiele lat pięknie wyglądać i być wspaniałą ozdobą salonu, gabinetu lub eleganckiej jadalni. Jednak, aby utrzymać taki dywan w dobrej kondycji, należy go właściwie pielęgnować. W tym celu warto zaopatrzyć się w miękką końcówkę do odkurzacza, która nie zniszczy delikatnej struktury dywanu. Poza tym podczas odkurzania powinno się wykonywać ruchy w stronę naturalnego ułożenia włosa tak, żeby nie wyrywać drobnych aksamitnych nitek. Do czyszczenia dywanu z wiskozy nie zaleca się używania dużej ilości wody, a po praniu trzeba zawsze dokładnie wysuszyć całą jego powierzchnię. Ponadto bezpośrednio po wyczyszczeniu dywanu odradza się stawianie na nim mebli, czy innych cięższych przedmiotów, gdyż wówczas może się łatwo odkształcić.

Podsumowanie

Podsumowując, dbanie o dywan z wiskozy nie musi być trudne, ponieważ wystarczy tylko pamiętać o kilku podstawowych zasadach, by móc uzyskać zadowalające efekty. Natomiast gdy dana osoba nie ma czasu na regularne odkurzanie i czyszczenie dywanu, wtedy może zlecić to zadanie renomowanej pralni dywanów, której pracownicy szybko i sprawnie uporają się z każdą plamą.

Tekst powstał przy współpracy z Warszawską pralnią dywanów wiskozowych DAMAT S.C.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co myślisz?

Avatar of Redakcja zWeb.pl

Napisane przez Redakcja zWeb.pl

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

zegarek polar do biegania

Jaki zegarek Polar do biegania wybrać?

pexels burst 545014

Pompa głębinowa – rozszyfrowujemy najważniejsze parametry urządzenia