Drewniane akcenty w aranżacji wnętrz

Drewno jest tradycyjnym, stylowym i od wieków chętnie wybieranym materiałem wnętrzarskim. Nadaje pomieszczeniom ciepła i przytulnego charakteru z delikatną nutą elegancji. Taki typ wystroju, jest szczególnie popularny wśród osób, którym zależy na pięknie prezentującym się mieszkaniu.

 

Zalety naturalnego drewna

Spis Treści

Drewno to wyjątkowy materiał, który zachwyca swoją uniwersalnością i naturalnością. Pasuje do nowoczesnych, jak również tradycyjnych wnętrz. Jest to ekologiczny materiał, a więc sprawdzi się nawet w pomieszczeniach użytkowanych przez alergików. Odpowiednio zadbana drewniana podłoga lub parkiet posłużą na długie lata. Drewno w domu tłumi dźwięki i zapobiega efektowi echa. Swoim charakterem ociepli każde, nawet surowe wnętrze.

Drewno w skali mikro i makro

Aranżowanie wnętrz za pomocą naturalnego drewna może odbywać się w skali mikro. Oznacza to, iż operować będziemy na detalach i elementach wystroju, które mają przełamywać panujący w danym pomieszczeniu styl bądź go podkreślać. Drewno w aranżacji wnętrz może pojawiać się może również w skali makro, czyli stanowić materiał, z którego stworzone są meble i elementy wielkogabarytowe. Nawet największa drewniana szafa może być wykonana w taki sposób, iż nie przytłoczy pomieszczenia, lecz doda mu odpowiedniego smaku.

Drewniane akcenty w aranżacji wnętrz

Materiał zastępczy

Moda na „recycling”, czyli odzyskiwanie produktów i materiałów, objęła również meble drewniane. W efekcie na rynku znajdziemy meble pasujące do wnętrz industrialnych czy eklektycznych. Doskonałym przykładem są między innymi drewniane palety transportowe zastępujące stoliki kawowe i łóżka, czy skrzynki wykorzystywane do transportu owoców służące jako pojemniki w kuchni czy gazetniki. W efekcie moda na renowację mebli i powrót do kultywowania rękodzieła powraca , a meble postarzane oraz antyki cieszą się coraz większą popularnością.

Drewniane dekoracje

Ważnym drewnianym elementem są dekoracje i dodatki. To one stanowią „kropkę nad i” w urządzaniu wnętrza. Zarówno w salonie, jak i w innym pomieszczeniu, stworzą przytulny klimat. Stołeczki z drewnianymi nogami, drewniane napisy, podkładki pod kubki w formie plastrów drewna idealnie wpasują się w każde wnętrze. Doskonałym rozwiązaniem jest też skomponowanie roślin z drewnianymi kwietnikami lub po prostu zasadzenie kwiatków w doniczkach z drewna. Naturalny kolor drewna bardzo dobrze wygląda w połączeniu z żywą zielenią roślin.

Szukasz profesjonalnego architekta wnętrz? Odwiedź StudioLoko.pl.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co myślisz?

Avatar of zWEB

Napisane przez zWEB

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

Pranie na wskroś, czyli w kąpieli wodnej – na czym polega?

Pudełka reklamowe — jak wybrać odpowiednie opakowania firmowe?