Drewniane akcenty w aranżacji wnętrz

drewnianeakcentywaranzacjiwnetrz1

Drewno jest tradycyjnym, stylowym i od wieków chętnie wybieranym materiałem wnętrzarskim. Nadaje pomieszczeniom ciepła i przytulnego charakteru z delikatną nutą elegancji. Taki typ wystroju, jest szczególnie popularny wśród osób, którym zależy na pięknie prezentującym się mieszkaniu.

 

Zalety naturalnego drewna

Drewno to wyjątkowy materiał, który zachwyca swoją uniwersalnością i naturalnością. Pasuje do nowoczesnych, jak również tradycyjnych wnętrz. Jest to ekologiczny materiał, a więc sprawdzi się nawet w pomieszczeniach użytkowanych przez alergików. Odpowiednio zadbana drewniana podłoga lub parkiet posłużą na długie lata. Drewno w domu tłumi dźwięki i zapobiega efektowi echa. Swoim charakterem ociepli każde, nawet surowe wnętrze.

Drewno w skali mikro i makro

Aranżowanie wnętrz za pomocą naturalnego drewna może odbywać się w skali mikro. Oznacza to, iż operować będziemy na detalach i elementach wystroju, które mają przełamywać panujący w danym pomieszczeniu styl bądź go podkreślać. Drewno w aranżacji wnętrz może pojawiać się może również w skali makro, czyli stanowić materiał, z którego stworzone są meble i elementy wielkogabarytowe. Nawet największa drewniana szafa może być wykonana w taki sposób, iż nie przytłoczy pomieszczenia, lecz doda mu odpowiedniego smaku.

Drewniane akcenty w aranżacji wnętrz

Materiał zastępczy

Moda na „recycling”, czyli odzyskiwanie produktów i materiałów, objęła również meble drewniane. W efekcie na rynku znajdziemy meble pasujące do wnętrz industrialnych czy eklektycznych. Doskonałym przykładem są między innymi drewniane palety transportowe zastępujące stoliki kawowe i łóżka, czy skrzynki wykorzystywane do transportu owoców służące jako pojemniki w kuchni czy gazetniki. W efekcie moda na renowację mebli i powrót do kultywowania rękodzieła powraca , a meble postarzane oraz antyki cieszą się coraz większą popularnością.

Drewniane dekoracje

Ważnym drewnianym elementem są dekoracje i dodatki. To one stanowią „kropkę nad i” w urządzaniu wnętrza. Zarówno w salonie, jak i w innym pomieszczeniu, stworzą przytulny klimat. Stołeczki z drewnianymi nogami, drewniane napisy, podkładki pod kubki w formie plastrów drewna idealnie wpasują się w każde wnętrze. Doskonałym rozwiązaniem jest też skomponowanie roślin z drewnianymi kwietnikami lub po prostu zasadzenie kwiatków w doniczkach z drewna. Naturalny kolor drewna bardzo dobrze wygląda w połączeniu z żywą zielenią roślin.

Szukasz profesjonalnego architekta wnętrz? Odwiedź StudioLoko.pl.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co myślisz?

Avatar of Redakcja zWeb.pl

Napisane przez Redakcja zWeb.pl

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

pranie dywanow na wskros

Pranie na wskroś, czyli w kąpieli wodnej – na czym polega?

pudelka

Pudełka reklamowe — jak wybrać odpowiednie opakowania firmowe?