Data Center w Krakowie: jak wygląda?

adobestock 5070656221

Data Center w Krakowie należące do firmy S-NET położone jest przy ulicy Królewskiej w biurowcu Biprostal. Korzystanie z usług tego DC gwarantuje bezpieczeństwo energetyczne i fizyczną ochronę danych, a także wiele więcej.

Data Center: czym jest?

Data Center, czyli centrum danych, to obiekt, w którym fizycznie przechowywane są dane niezbędne do funkcjonowania stron www., aplikacji i usług. W Data Center swoje dane przechowują nie tylko giganci, ale również pomniejsze firmy: nierzadko nieświadomie. Wynajmując usługi hostingowe korzystamy bowiem pośrednio z Data Center. Kraków jest jednym z trzech miast, w którym znajdują się renomowane centra danych firmy S-NET.

Krakowskie Data Center

Krakowskie Data Center S-NET jest obiektem objętym całodobową ochroną, która zapewnia fizyczne bezpieczeństwo. Dodatkowo budynek Biprostalu posiada monitoring podłączony do bezprzerwowego zasilania, podobnie jak całe Data Center. Obiekt ma niezależne systemy UPS oraz generatory prądotwórcze, które zapewniają nieprzerwany dostęp do danych nawet w sytuacji, gdy z różnych przyczyn dojdzie do awarii miejskiej infrastruktury energetycznej. Obiekt wyposażony jest w system klimatyzacji precyzyjnej oraz czujniki detekcji dymu, które w razie wykrycia pożaru gaszą go gazem obojętnym. Dane przechowywane w krakowskim Data Center S-NET mają gwarancję stałego dostępu do internetu, a elastyczność wyboru spośród kilku Operatorów daje klientom dowolność w budowaniu własnego modelu biznesowego.

S-NET oferuje całodobowe wsparcie techniczne, a także w ramach umowy zagwarantowany jest czas reakcji, co wyróżnia firmę na tle konkurencji.

Dla kogo usługi Data Center?

Z usług Data Center korzysta coraz więcej mikroprzedsiębiorstw i średnich firm, dla których jest to nie tylko bardziej bezpieczne, ale również ekonomiczne rozwiązanie. Posiadanie własnej serwerowni i centrum danych wymaga nakładów środków, a dodatkowo monitorowania warunków przechowywania danych i chronienia ich przed fizycznymi zagrożeniami. Tymczasem migracja danych do data center daje swobodę skalowania dotychczas wybranych rozwiązań i nie wymaga oddelegowania zaplecza firmowego do umieszczenia nośników danych, agregatów prądotwórczych, magazynu paliwa i pozostałej infrastruktury zapewniającej stały dostęp danych do internetu.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co myślisz?

Avatar of Redakcja zWeb.pl

Napisane przez Redakcja zWeb.pl

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

kor8.sklepyotwartewkazdaniedziele

Jak znaleźć otwarty sklep spożywczy Żabka w pobliżu miejsca zamieszkania?

pexels photomix company 230544

Czym jest bramka płatności?