Czy warto stosować adiuwant doglebowy?

wheat gbee9b365d 1280

Badania wykazały, że stosowanie adiuwantów glebowych jest jednym ze sposobów na zwiększenie potencjału plonów dla rolników. Mając tak dobrą broń, możemy wyjść na pole bitwy z pewnością siebie i optymizmem w nasze zwycięstwo.

Dlaczego należy usuwać chwasty?

Aby zmaksymalizować sukces programu zwalczania chwastów, zabiegi herbicydowe powinny być przeprowadzane zaraz po siewie. Dzięki temu Twoje uprawy są podatne i wrażliwe na leczenie, więc możesz pozbyć się niechcianej roślinności, zanim zdąży wyrosnąć między rzędami lub wśród innych roślin w przyszłym sezonie!

Jakie zalety ma adiuwant doglebowy?

Stosowanie adiuwanta glebowego jest niezbędne do skutecznego zwalczania chwastów w „ekstremalnych” warunkach. Kiedy jest sucho lub opóźniłeś oprysk, ponieważ chwasty są lekko zarośnięte, suplement może pomóc zmaksymalizować potencję herbicydową. Wtedy warto wybrać środki typu atpolan soil maxx, które pozwolą pozbyć się niechcianych chwastów, zabierających przestrzeń innym roślinom.

Skuteczne pokrycie całego terenu

Opryskiwanie gleby roztworami wodnymi bardzo skutecznie zmniejsza napięcie powierzchniowe, dzięki czemu powstają krople oprysku, które nadają się do opryskiwania nawet najbardziej zbitych gleb. Eliminacja efektu znoszenia kropel, który może wystąpić w warunkach wietrznych ze względu na uwalnianie się do powietrza podczas oprysku, dodatkowo przyczynia się do równomiernego pokrycia całej powierzchni. Ponadto zapobiega przenoszeniu substancji na wrażliwe obszary w pobliżu upraw wymagających ochrony przed środkami chemicznymi stosowanymi tą metodą. W końcu każda kropla będzie miała ten sam składnik aktywny, co oznacza jednolitą ciecz roboczą we wszystkich częściach upraw.

Preparat dostosowany do warunków atmosferycznych

Obecny sezon jest już wystarczająco wymagający. Przy nadmiarze wody musimy bacznie obserwować sytuację hydrologiczną i być przygotowani na każdą ewentualność. Dotyczy to także konieczności stosowania sprawdzonych rozwiązań, które zapewniają optymalne działanie z herbicydami, dzięki czemu można cieszyć się plonami wolnymi od chwastów. Adiuwant doglebowy atpolan soil maxx pomoże sprawić, że tegoroczne zbiory będą naprawdę dorodne i bogate niezależnie od tego, czy będą burze, czy nie.

Kiedy zabiegi herbicydowe nie wystarczają?

Istnieje wiele czynników, które mogą wpłynąć na wskaźnik sukcesu w zwalczaniu chwastów. W ostatnich sezonach zabiegi herbicydowe nie zawsze były skuteczne, ponieważ chwasty kiełkowały w większym stopniu niż oczekiwano. Głównie ze względu na korzystne warunki pogodowe przed okresem sadzenia lub we wczesnych fazach rozwoju.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co myślisz?

Avatar of Redakcja zWeb.pl

Napisane przez Redakcja zWeb.pl

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

traffic cones ge0c9274ee 1280

Gdzie można kupić zapory drogowe?

glówne 20221018115211 gf54eef2f58a5f965eee85a774ae8faf338240b2d540ac7e8fd2320a32e0ae40ac0cc82a416755594f7cda6f63c3cc028e547161c969c2274fa0ff711cf1eb8c6 640.png

1 dag: ile to g? Czyli o dekagramach i gramach